Ta mała drukarka AR od Xiaomi pozwoli stworzyć zdjęcia, które ożyją na ekranie twojego smartfona | Tabletowo.pl

Ta mała drukarka AR od Xiaomi pozwoli stworzyć zdjęcia, które ożyją na ekranie twojego smartfona

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi od czasu do czasu tworzy gadżety, o których pojawienie się na rynku byłoby bardzo trudno, gdyby nie pomoc społeczności fanów marki. W ten sposób sfinansowano produkcję małej drukarki, dzięki której wydrukowane zdjęcia, jeśli przyjrzeć się im przez aparat i ekran smartfona, ożywają niczym Live Photos w iPhonie. Wygląda to doprawdy intrygująco!

Uwaga, podaję pełną nazwę produktu: XPRINT Pocket AR Photo Printer. To 153 (!) projekt współtworzony przy pomocy społeczności Xiaomi. Drukarka wyróżnia się jedną unikalną cechą: za jej pomocą nie tylko utrwalimy zdjęcia na kawałku papieru, ale też sprawimy, że ożyją. Urządzenie osadza na wydrukowanych fotografiach informacje, dzięki którym jest możliwe odtworzenie filmu, korzystając jednocześnie z rozszerzonej rzeczywistości.

Żeby uzyskać taki efekt, trzeba będzie skorzystać ze specjalnej aplikacji, która umożliwia użytkownikom nagranie filmu wideo podczas robienia zdjęcia. Klip ten synchronizowany jest z wybranym kadrem, dzięki czemu wydrukowana fotografia może ożyć w naszych rękach, kiedy zerkniemy na nią przez kamerę smartfona.

Xiaomi twierdzi, że aplikacja rozpoznaje zdjęcie w zaledwie 0,28 sekundy, dzięki czemu animacja jest wyświetlana niemal natychmiast. XPRINT Pocket AR można sparować ze smartfonem przy pomocy NFC lub Bluetooth, a aplikacja zadziała na wszystkich urządzeniach mobilnych z systemem Android 5.0 Lollipop i iOS 9 oraz ich nowszych wersjach.

Urządzenie kosztuje równowartość 63 dolarów. Do tego trzeba dokupić specjalny papier – 6 dolarów za paczkę 20 etykiet o wymiarach 54 x 86 mm.

Drukarka Xiamomi wygląda jak gadżet kilkukrotnego użytku, ale wciąż jest ciekawym sprzętem. To byłoby interesujące, zobaczyć, jak ożywają wykonane przez nas zdjęcia.

źródło: GizChinaTech2

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona