Xiaomi doda do MIUI funkcję dzielenia ekranu oraz picture-in-picture | Tabletowo.pl

Xiaomi doda do MIUI funkcję dzielenia ekranu oraz picture-in-picture

Dołącz do dyskusji 0

MIUI jest jedną z najbardziej rozbudowanych nakładek na Androida. Xiaomi wypełniło ją przeróżnymi funkcjami, lecz mimo to, niektórych wciąż w niej brak – na przykład możliwości dzielenia ekranu czy picture-in-picture. Wkrótce się to zmieni, ponieważ producent zapowiedział właśnie, że niedługo użytkownicy dostaną ww. udogodnienia.

W teorii, aby dodać funkcję dzielenia ekranu, wystarczyłoby zaktualizować smartfony do Androida 7.0 Nougat, w którym to opcja ta występuje natywnie i po sprawie. W praktyce nie jest to już jednak takie proste, ponieważ MIUI jest bardzo „autonomicznym” interfejsem i to samo wydanie może się opierać zarówno na Androidzie KitKat, jak i Lollipop czy Marshmallow.

Ma to swoje dobre strony, ponieważ dzięki temu Xiaomi wspiera również nawet bardzo stare modele, które w innym wypadku już dawno zostałyby przez swoich twórców porzucone. Dlatego opcja dzielenia ekranu będzie w tym przypadku funkcjonalnością „wbudowaną” w MIUI, a nie zależną od wydania Androida, na którym pracuje dany smartfon.

Xiaomi poinformowało również, że razem z ww. opcją pojawi się także kolejna – picture-in-picture. W praktyce jest to tzw. pływające okno, w którym odtwarzany jest film z odtwarzacza (ale nie z YouTube’a). Dzięki temu użytkownik może zarówno oglądać materiał wideo, jak i pisać SMS-y ze znajomymi czy przeglądać i uzupełniać kalendarz. Bardzo przydatna rzecz.

Źródło: GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona