Nazwa „Xiaomi Chiron” działa na wyobraźnię. Czyżby Chińczycy mieli jakiś układ z Bugatti? | Tabletowo.pl

Nazwa „Xiaomi Chiron” działa na wyobraźnię. Czyżby Chińczycy mieli jakiś układ z Bugatti?

Dołącz do dyskusji 0

W zapiskach GFXbench pojawiło się tajemnicze urządzenie od Xiaomi. Smartfon ma być wyposażony w procesor Snapdragon 835 i 6 GB pamięci RAM. Intryguje nazwa tego modelu: Chiron nieodzownie kojarzy się z najszybszym modelem samochodu w portfolio Bugatti. Może Xiaomi pozazdrościło Huawei smartfonów z Porsche Design?

Pojawiły się głosy, że Xiaomi, obok swojego flagowego Mi 6, miało zaprezentować jeszcze Mi 6 Plus. Nie wiadomo, czy właśnie tym jest urządzenie dostrzeżone w GFXbench, jednak z danych, które tam zawarto można odczytać, że chodzi o sprzęt z ekranem 5,6 cala, pracującym w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i standardowym formacie 16:9. Dla przypomnienia, Mi Mix 2 ma 5,99-calowy ekran Full HD, z proporcją obrazu 18:9. Może to Xiaomi Mi Note 3 Pro? 

Xiaomi Chiron ma procesor Qualcomm Snapdragon 835 z grafiką Adreno 540, 6 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Na pleckach urządzenia ma być zamontowana podwójna kamera – z aparatami 12 Mpix. Kamerka do selfie ma wykonać zdjęcia w rozdzielczości 5 Mpix.

GFXbench zdradza jeszcze obecność modułu NFC oraz wersję Androida, na której będzie pracować nowy smartfon – 7.1.1 Nougat, z nakładką MIUI.

Owoc współpracy Huawei i Porsche – model Mate 9 Porsche Design

Nazwa nowego modelu jest co najmniej intrygująca. Może to być nic nie mówiące oznaczenie kodowe, gdyż nie wiadomo, do jakiej linii trzeba byłoby zakwalifikować taki smartfon. Można doszukiwać się wspólnego języka z Bugatti, choć raczej nie byłbym pewien takiej współpracy. To nie w stylu Xiaomi, by oferować drogie smartfony w porozumieniu z partnerem użyczającym nazwy dla produktu. Może chodzić o mocniejszą wersję Xiaomi Mi Note 3 Pro, ale tylko czas pokaże, czym Xiaomi Chiron jest naprawdę.

źródło: GizChina
zdjęcie tytułowe: Ghoster na licencji CC 4.0

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona