Xiaomi pojawiło się na CES 2019 z inteligentną kamerką YI Home Camera 3 w kieszeni

Osobiście nie znam chyba nikogo, kto korzystałby z tego typu kamerki do monitorowania sytuacji w domu podczas swojej nieobecności. To dziwne w kontekście tego, że znam kilku zapamiętałych fanów Xiaomi. Być może zainteresują się oni trzecią generacją kamery YI Home, którą Xiaomi zaprezentowało na targach CES.

YI Home Camera 3 ma służyć przede wszystkim bezpieczeństwu domowemu. Ma to chyba polegać na tym, że gdy złodziej włamie się do naszego mieszkania podczas naszego pobytu w pracy lub innym miejscu, będziemy mogli oglądać w jakości Full HD, jak szabrownik wynosi z salonu nasz telewizor.

Reklama

Ale od początku: YI 3 HC charakteryzuje się pewną dozą sztucznej inteligencji, przez co na nasz smartfon nie dostaniemy powiadomienia za każdym razem, kiedy czujnik ruchu coś zarejestruje. Kamera zignoruje więc przelatujące owady, zwierzęta domowe, zmianę oświetlenia czy nawet nie włączy alarmu gdy w jej zasięgu znajdzie się zdjęcie czyjejś twarzy.

Chodzi więc przede wszystkim o to, by dawać znać użytkownikowi kamery tylko o istotnych rzeczach, które działy się podczas jego nieobecności. Może na przykład chodzić o wszelkie nietypowe dźwięki, które YI 3 odbierze mikrofonem o zasięgu 5 metrów.

Kamera będzie dostępna w sprzedaży pod koniec tego miesiąca za 40 dolarów. W pakiecie dostaniemy bezpłatną, 6-miesięczną usługę chmurową, dzięki czemu nagrania będą przechowywane przez 7 dni od wykrycia ruchu.

Dla mnie nie jest to zbyt przydatny gadżet, ale nie wykluczam, że komuś może przydać się taki względnie tani, chiński wartownik.

 

źródło: fonearena
na zdjęciu głównym: YI Home Camera 2 (zdj. xiaomi4you.pl)