Xiaomi z MIUI jak Apple z iOS-em – firma nie pozwoli na powrót do starszej wersji MIUI | Tabletowo.pl

Xiaomi z MIUI jak Apple z iOS-em – firma nie pozwoli na powrót do starszej wersji MIUI

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi wprowadza właśnie nową funkcję w dystrybucjach nakładki systemowej MIUI. Beta testerzy, sprawdzający na swoich smartfonach nową wersję MIUI 10, nie mogą już powrócić do wcześniejszej. Przypomina to ograniczenia nakładane przez Apple, które również nie pozwala na downgrade systemu iOS po jego aktualizacji.

Funkcja Anti-Rollback pojawiła się jako dodatek dla testerów MIUI 10 na smartfonach Redmi Note 5 oraz Redmi Note 5 Pro. Od wersji Global Beta 8.7.6, użytkownicy tych urządzeń nie będą mogli zejść w dół na stabilną lub testową wersję beta nakładki MIUI.

Xiaomi twierdzi, że zdecydowało się na taki ruch, by utrzymać stabilność systemu i zapewnić bezpieczeństwo danym zgromadzonym na urządzeniach. Warto również zaznaczyć jedną ważną rzecz: jeśli użytkownik mimo wszystko zdecyduje się przejść na wcześniejszą wersję MIUI, smartfon stanie się bezużyteczny. 

Uceglenie smartfona to ostatnie, czego chciałby doświadczyć jego właściciel, więc powyższa przestroga wydaje się być wystarczająca, by samozwańczym hakerom odechciało się bawić w instalowanie starszego oprogramowania.

Na razie nowa polityka aktualizacji wpłynie tylko na użytkowników Redmi Note 5 i Redmi Note 5 Pro, ale spodziewam się, że kiedy zostanie z powodzeniem wprowadzona do tych najpopularniejszych smartfonów Xiaomi, trafi również na inne modele.

Xiaomi zaczęło wprowadzać globalną wersję beta MIUI 10 w zeszłym miesiącu. Jeśli chcielibyście przyjrzeć się, jakie zmiany czekają Was po aktualizacji Waszych smartfonów, zajrzyjcie koniecznie do pierwszych wrażeń z użytkowania tej nakładki, przygotowanych przez Dawida.

Pierwsze wrażenia z użytkowania MIUI 10

źródło: MIUI.eu przez Gadgets360

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona