Xiaomi podobno szykuje smartfon dla graczy, AnTuTu zdaje się to potwierdzać. Razer Phone ma się kogo bać? | Tabletowo.pl

Xiaomi podobno szykuje smartfon dla graczy, AnTuTu zdaje się to potwierdzać. Razer Phone ma się kogo bać?

Dołącz do dyskusji 0

Segment smartfonów dla graczy zdaje się być łakomym kąskiem dla niektórych producentów. Razer już w niego zainwestował, a teraz do tego samego najprawdopodobniej przymierza się również Xiaomi. Wiele bowiem wskazuje na to, że wkrótce światło dzienne ujrzy propozycja, stworzona właśnie z myślą o takich użytkownikach, aczkolwiek raczej nie będzie miała ona na swojej obudowie logo chińskiego koncernu.

Xiaomi zainwestowało niedawno w firmę Black Shark, która w niedalekiej przyszłości wypuści na rynek smartfon, przeznaczony dla graczy. I chociaż jest to spółka zależna z własnym logo, to podejrzewam, że większość i tak dopisze tę pozycję do portfolio Xiaomi. Z drugiej strony może to nawet i dobrze, wszakże to – biorąc pod uwagę popularność Xiaomi – (chyba?) najlepsza promocja dla nowej marki i jej premierowego produktu.

Prace nad pierwszym smartfonem dla graczy od Black Shark trwają, co potwierdza AnTuTu. W jego bazie znalazł się bowiem model o oznaczeniu kodowym blackshark (nie wiadomo, czy taka będzie jego ostateczna nazwa). Benchmark podaje, że urządzenie wyposażono w wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości Full HD+ (2160×1080 pikseli), ośmiordzeniowy (8x Kryo 385; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630, 8 GB RAM32 GB pamięci wbudowanej. Całość podczas testu pracowała pod kontrolą systemu Android 8.0.0 Oreowykręciła 270680 punktów, co jest świetnym (i oczekiwanym) wynikiem.

fot. AnTuTu

Nie zdziwię się jednak, jeżeli podczas lektury specyfikacji blackshark większość z Was pomyślała, że chyba żaden zaawansowany gracz nie byłby z niej zadowolony. Sporo wątpliwości wzbudza bowiem zaledwie 32 GB pamięci wbudowanej – to zdecydowanie za mało dla osób, które chciałyby pograć na tym sprzęcie, 64 GB to minimum. Z drugiej strony, to już kolejny raz, kiedy AnTuTu wymienia taką wartość (zob. tegoroczny flagowiec Asusa, tegoroczny flagowiec marki Nubia), więc zaczynam podejrzewać, że benchmark ma problem z poprawnym rozpoznaniem pojemności pamięci flash.

Wizyta blackshark w AnTuTu mimo wszystko zdaje się potwierdzać, że spółka zależna Xiaomi pracuje nad smartfonem dla graczy. Trudno jednak na obecnym etapie przewidzieć, kiedy urządzenie zostanie zaprezentowane. Dobrą okazją do tego mogłyby być zbliżające się targi MWC 2018 w Barcelonie, aczkolwiek osobiście nie jestem przekonany, że sprzęt ujrzy światło dzienne tak szybko (choć oczywiście mogę się mylić).

Źródło: AnTuTuBlackshark, Phone Radar

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona