I znowu powiedzą, że Xiaomi kopiuje od Apple. Następny flagowiec Chińczyków będzie miał bezprzewodowe ładowanie 16

I znowu powiedzą, że Xiaomi kopiuje od Apple. Następny flagowiec Chińczyków będzie miał bezprzewodowe ładowanie

Wygląda na to, że Xiaomi oficjalnie dołączyło do konsorcjum Wireless Power, co oznacza tylko jedno – Mi7 może być pierwszym urządzeniem tego producenta, wyposażonym w bezprzewodowe ładowanie. 

Wireless Power Consortium  utworzono w 2008 roku. Jego misją jest tworzenie miejsca na rynku mobilnym dla standardu bezprzewodowego ładowania Qi, oraz promowanie go. Począwszy od 2012 roku, kiedy to nowinkę wprowadziła najpierw Nokia, a później smartfony, w których maczało palce Google (np. Nexus 4), ładowanie indukcyjne zaczęło powoli stawać się rzeczą oczywistą we flagowych smartfonach. Temat szybko podłapali tacy producenci jak Samsung i LG, wprowadzając Qi do swoich najlepszych urządzeń.

Apple było jedną z ostatnich dużych firm, która dołączyła do konsorcjum w lutym, co od razu pozwoliło wyciągnąć wniosek, że nowe iPhone’y będą wyposażone w bezprzewodowe ładowanie. I rzeczywiście tak się stało – zarówno iPhone 8/8 Plus jak i ich bardziej ekstrawagancki kolega, iPhone X, mogą być ładowane indukcyjnie.

Skoro dołączenie jakiejś firmy do Wireless Power Consortium rzeczywiście zwiastuje bezprzewodowe ładowanie w nadchodzących modelach smartfonów danego producenta, to można z niemal całą pewnością powiedzieć, że przynajmniej jedna z przyszłorocznych premier Xiaomi będzie wspierać technologię Qi. Nie wiadomo, czy tym pierwszym urządzeniem chińskiego producenta będzie następca flagowego Mi6, czy może jakiś inny model. Osobiście stawiałbym jednak na Mi7.

źródło: Wireless Power Consortium przez AndroidAuthority
zdjęcie tytułowe: LG na licencji CCA 2.0

Obserwuj nas