XCOM: Enemy Within – samodzielny dodatek do Enemy Unknown

XCOM: Enemy Unknown, czyli odświeżona wersja kultowego hitu z lat dziewięćdziesiątych, zadebiutowała w App Store w połowie zeszłego roku, szybko zyskując sobie miano jednej z najlepszych gier strategicznych na urządzenia mobilne. Sukces ten sprawił, że odpowiedzialne za nią studio 2K ochoczo zabrało się za pracę nad oficjalnym rozszerzeniem.

Wspomniany twór szybko urósł do takich rozmiarów, że wydawcy postanowili sprzedawać go jako samodzielny produkt, który zastąpił swoją poprzedniczkę w sklepach z aplikacjami. Obie gry posiadają więc niemal bliźniaczą zawartość, mechanikę rozgrywki i oprawę graficzną. Enemy Within wprowadza jednak cały szereg usprawnień, wśród których znajdziemy między innymi nową kampanię fabularną, dodatkowe umiejętności i wyposażenie dla naszych żołnierzy oraz nowe rodzaje przeciwników.Tryb multiplayer został zaś wzbogacony o nowe mapy i jednostki.

Niestety, efektem ubocznym wypuszczenia Enemy Within jako samodzielnej aplikacji jest fakt, iż posiadacze poprzedniej wersji, chcący skorzystać z dodatkowej zawartości, muszą jeszcze raz zapłacić za to samo, a także rozpocząć grę od nowa, gdyż save’y pochodzące z Enemy Unknown nie są kompatybilne z nowym wcieleniem gry. Biorąc pod uwagę wysokie ceny obu produkcji trudno jest mi uwierzyć w to, że taka forma wprowadzania rozszerzeń zostanie przywitana przez graczy z otwartymi ramionami.

Gra XCOM: Enemy Within dostępna jest do nabycia w sklepach App Store (11,99 euro) i Google Play (54,22 zł)

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/xcom-enemy-within/id881270303″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button] [button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tt2kgames.xcomew&hl=pl” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button]