Xblitz Park View Ultra (fot. Xblitz)

Xblitz Park View Ultra – urządzenie typu 3w1, które bez wątpienia przyda się w samochodzie

Nowe samochody już fabrycznie mają masę nowych technologii na pokładzie. Właściciele starszych aut także mogą jednak je „unowocześnić” za pomocą odpowiednich akcesoriów. Jak na przykład Xblitz Park View Ultra, które jednocześnie jest lusterkiem wstecznym, wideorejestratorem i kamerą cofania.

Nad pierwszą funkcją nie ma się co specjalnie rozwodzić, ponieważ jest ona najbardziej podstawowa, więc nic szczególnego. Dużo ciekawiej prezentuje się natomiast wbudowany wideorejestrator z sensorem PS5226 i obiektywem 6G, który ma pole widzenia 170° i nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD 1080p. Kierowca może mieć na bieżąco podgląd na to, co rejestruje urządzenie – służy do tego 5-calowy ekran IPS. Oprócz tego, można na nim również wyświetlić nagrane wcześniej materiały.

Reklama

Wideo zapisywane jest na karcie microSD w pętli, tzn. najnowsze nagrania nadpisywane są automatycznie na starsze. Chyba, że zdarzy się jakiś wypadek – wówczas do akcji wkracza czujnik G-sensor, który odnotowuje przeciążenie i domyślnie chroni film ze zdarzenia drogowego przed nadpisaniem (po to, aby kierowca mógł go później użyć w razie potrzeby). Pliki wideo zapisywane są w formacie .MOV. Xblitz Park View Ultra nagrywa również dźwięk.

Integralną częścią propozycji marki Xblitz jest także kamera cofania. Charakteryzuje się ona rozdzielczością HD 720p, polem widzenia 120° i wykorzystuje sensor 9726. Obraz z urządzenia przekazywany jest na żywo i wyświetlany na wspomnianym już, 5-calowym wyświetlaczu w lusterku. Cały sprzęt działa na procesorze Mstar 8328P.

Sugerowaną cenę Xblitz Park View Ultra ustalono na 399 złotych. Urządzenie można kupić m.in. >na Allegro<. W zestawie sprzedażowym, oprócz ww. elementów, znajdują się także: kabel do kamery cofania, ładowarka, czytnik kart pamięci i instrukcja obsługi.

Źródło: informacja prasowa, Xblitz