Wyszukiwarka Google działa już od dziewiętnastu lat. Z tej okazji możemy zagrać w 19 mini-gier | Tabletowo.pl

Wyszukiwarka Google działa już od dziewiętnastu lat. Z tej okazji możemy zagrać w 19 mini-gier

Dołącz do dyskusji 0

Przy odrobinie upartości, każdej osobie i rzeczy można wskazać jakąś datę urodzin, nawet symboliczną. Choć oczywistym jest, że świętują raczej ludzie niż rzeczy, to wiele firm decyduje się na różnego rodzaju promocje z okazji jubileuszu swojego istnienia. Podobnie jest z Google, które z okazji dziewiętnastych urodzin swojej wyszukiwarki, postanowiło udostępnić swoim użytkownikom dokładnie tyle mini-gier.

Być może niektórzy pomyśleli, że ten artykuł to jakaś pomyłka – przecież jeszcze niedawno obiło się Wam o uszy, że Google obchodziło już dwudzieste urodziny, a zaledwie kilka dni później dziewiętnaste? Mniej więcej tak jest, z tym że 15. września stuknęła dwudziestka od rejestracji domeny Google.com, a teraz wybija rocznica działalności samej wyszukiwarki.

W Internecie można znaleźć kilka dat, w których wyszukiwarka Google podobno rozpoczęła swoją działalność. Niektórzy za ten dzień uznają datę rejestracji domeny, ja sam wspominałem w ostatnim wpisie o 4. września 1998 roku. Okazuje się jednak, że tak naprawdę… nie do końca wiadomo, kiedy to się stało. Dlaczego tak twierdzę? Bo sam gigant z Mountain View, świętuje swoje urodziny w różne dni – czasem jest to właśnie 27. września, a czasem dzień wcześniej, jeszcze innym razem siódmego czy ósmego dnia miesiąca. No i dziewiętnastka wypadła akurat dzisiaj.

Google przyzwyczaiło już nas do tak zwanych doodle, czyli interaktywnych logo wyszukiwarki, w które można kliknąć, aby „coś” się stało. Nie inaczej jest w tym przypadku, co zresztą sugeruje spory trójkąt, który do złudzenia przypomina przycisk Play. No to co, klikamy?

W takiej sytuacji, zostajemy przeniesieni na stronę wyszukiwania hasła Urodzinowe koło fortuny Google. Niestety, nie można wygrać żadnej nagrody materialnej, a zaledwie „wylosować” jedną z dziewiętnastu gier. Tylko jedna jest nowa – Snake, zaś cała reszta to (niestety) inne mini-gry przygotowane przez ekipę z Mountain View na przestrzeni ostatnich lat.

To tak naprawdę tyle – jeżeli macie ochotę, to możecie śmiało zabić trochę czasu dzięki wyszukiwarce Google. Warto jeszcze tylko dodać, że strona działa również z poziomu smartfona i jest dostępna na całym świecie – oprócz… Grenlandii. W ramach ciekawostki zamieszczam jeszcze poniżej zrzut ekranu, na którym możecie zobaczyć wszystkie inne doodle przygotowane przez Google na przestrzeni ostatnich osiemnastu rocznic.

źródło: Mashable, Telegraph, Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona