Wyszukiwarka firm pkt.pl na iPada

Wyszukiwarka firm pkt.pl na iPada

Spółka pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne – właściciel internetowej wyszukiwarki firm, instytucji i produktów www.pkt.pl – po raz kolejny wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów oraz użytkowników i jako pierwsza polska firma z branży yellow pages udostępnia aplikację na iPada.

Usługa pkt.pl HD zainstalowana na tablecie umożliwia szybkie i wygodne lokalizowanie miejsc na mapie oraz wyszukiwanie informacji na temat 2,1 miliona przedsiębiorstw przy jednoczesnym zachowaniu komfortu korzystania z widoku dużych map. Usługa w polskiej wersji językowej jest do pobrania bezpłatnie w sklepie iTunes. Użytkownik pokrywa jedynie ewentualne koszty połączenia z internetem.

Dlaczego iPad?

Aplikacja na iPada to już kolejny po aplikacji na telefony komórkowe i iPhone-y mobilny produkt od pkt.pl. Rozwiązania tego typu systematycznie zyskują na popularności w Polsce. Świadczy o tym zajęcie przez usługę pkt.pl na iPhone-a pierwszego miejsca w październiku 2009 w kategorii aplikacji biznesowych (pozostaje do tej pory w zestawieniu top 10 pobrań).

Aplikacja w wersji na tablet łączy nowatorskie funkcje zastosowane w urządzeniu ze standardami wyszukiwania firm i instytucji znanymi z wyszukiwarki internetowej www.pkt.pl (oraz wersji dla telefonów i smartphone-ów: mobile.pkt.pl). Są to m.in. funkcje dotykowe nawigacja na ekranie czy skalowanie mapy oraz prezentacja wyników wyszukiwania zarówno na mapie, jak i w formie listy. Usługa odpowiada na potrzeby użytkowników iPada, którzy przyzwyczajeni są do stałego dostępu do zasobów sieci i doceniają nieskomplikowane rozwiązania internetowe.

Jak to działa?

Bezpłatna aplikacja biznesowa na iPada jest dostępna w polskim iTunes Store. pod adresem http://itunes.apple.com/us/app/pkt-pl-hd/id395673227?mt=8#.

Użytkownicy iPada mogą dzięki aplikacji pkt.pl HD:

  • zlokalizować siedzibę lub najbliższy oddział danej spółki na mapie;
  • uzyskać wskazówki dotyczące dojazdu;
  • dodać dane kontaktowe firmy do Kontaktów;
  • odwiedzić stronę internetową poszukiwanej firmy;
  • zapisać wyniki wyszukiwań;
  • przekazać dane znajomym przez email.

Laptopy, smartphone-y i urządzenia takie jak iPad zagościły już w polskiej codzienności. Przyzwyczajamy się, że towarzyszą nam cały czas, pomagając w szybkim wyszukiwaniu informacji. pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne – największa firma yellow pages w Polsce – gwarantuje dostęp do danych przez 24 godziny na dobę zarówno użytkownikom szukającym firm świadczących potrzebne im usługi, jak i firmom, które chcą do takich osób dotrzeć. Sukcesy aplikacji pkt.pl HD na iPhone-a oraz serwisu http://mobile.pkt.pl dowodzą, że Polacy już dziś chcą mieć kompletną i wygodną wyszukiwarkę firm zawsze i wszędzie ze sobą. Poszerzenie naszej oferty o aplikację dedykowaną dla iPada jest tego naturalną konsekwencją

– powiedział Artur Więckowski, dyrektor ds. marketingu i strategii pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne.

pkt.pl wytycza kierunki

Firma pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne to największa firma yellow pages w Polsce. Spółka regularnie prezentuje coraz to ciekawsze formy promocji usług swoich klientów i rozszerza dostęp do informacji o firmach. Wśród ostatnich nowości od pkt.pl znalazły się m.in.:

  • Strona mobile.pkt.pl przeznaczona dla telefonów dysponujących przeglądarką internetową;

  • Aplikacje na smartphone-y działające w systemie Android (HTC, Motorola), Java (Nokia) i iPhone-y;

  • Darmowe połączenia do firm za pomocą komunikatora Skype;

  • Wpisy z internetowej encyklopedii Wikipedia w serwisie www.pkt.pl/mapy.

informacja prasowa