Wysyłanie maili z załącznikami prosto z Eksploratora plików - wreszcie - Tabletowo.pl

Wysyłanie maili z załącznikami prosto z Eksploratora plików – wreszcie

Dołącz do dyskusji 0

Windows 10 jest we wczesnej wersji preview, ale już teraz kolejne aktualizacje dodają nowe funkcje i udoskonalenia. Jedną z nich jest wysyłanie plików mailem prosto z Eksploratora.

W wbudowanym Windowsowym narzędziu do zarządzania plikami pojawiła się nowa ikonka, dzięki której możemy załączyć do maila zaznaczone pliki i wysłać je do odbiorców przy pomocy aplikacji Mail (Modern UI). Funkcja ta korzysta z mechanizmu „share” znanego z paska charmsów wysuwanego zza prawej krawędzi ekranu w Windows 8.

Tabletowo.pl Wysyłanie maili z załącznikami prosto z Eksploratora plików - wreszcie Aktualizacje Microsoft Windows

Będzie to z pewnością bardzo wygodne narzędzie dla wszystkich użytkowników hybryd i większych tabletów, gdzie dzięki mechanizmowi „Continuum” w zależności od tego czy mamy klawiaturę podłączoną czy nie – będzie eksponowane albo środowisko pulpitu, albo Modern. Ułatwienia dla desktopu są bardzo oczekiwane i być może zachęcą do migracji z Windows 7. Pozostaje jednak pytanie co z mniejszymi urządzeniami dotykowymi i zarządzaniem plikami za pomocą aplikacji Modern? Obecnie można to robić używając appki OneDrive, ale nie zadowoli ona raczej bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy operują na dużej liczbie plików i potrzebują mechanizmów ułatwiających te czynności.

Sam interfejs nowego rozwiązania jest dość toporny, a ikonki niespójne. Jest to kolejna wskazówka na to, że pulpit doczekać musi się odświeżenia interfejsu i zmiany przynajmniej wyglądu ikon. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze miesiące roku 2015, kiedy powinniśmy poznać Modern UI 2.0 oraz pierwsze zmiany wizualne dla środowiska pulpitu.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona