Google może zamówić wyświetlacze OLED do Pixela 2 u LG. Za 880 milionów dolarów | Tabletowo.pl

Google może zamówić wyświetlacze OLED do Pixela 2 u LG. Za 880 milionów dolarów

Dołącz do dyskusji 0

Wraz z informacjami o nadchodzącym dorocznym święcie programistów na Androida, Google I/O 2017, nadeszły też plotki na temat Pixela 2. Google, czy to produkując Pixele, czy mając pieczę nad serią Nexus, musiało współpracować z wieloma producentami. Nie inaczej jest teraz – gdy Google pracuje nad następcą swojego pierwszego telefonu.

Ostatnie Nexusy, z jakimi mieliśmy do czynienia jako konsumenci, były wykonane przez LG i Huawei, zaś obecny Pixel był wyprodukowany przez HTC. Jeśli jednak wierzyć doniesieniom z południowokoreańskich mediów, LG jest bardzo bliskie podpisania lukratywnego kontraktu z Google.

Chodzi o 880 milionów dolarów, które LG Display może zyskać na wyprodukowaniu paneli OLED dla nadchodzącego Pixela 2. W gruncie rzeczy to Google wyszło do LG z propozycją współpracy. Jeśli firma z Korei Południowej zaakceptuje tę ofertę, może liczyć na zwiększenie inwestycji, jeżeli Pixel 2 okaże się towarem chętnie wybieranym przez konsumentów.

To ciekawa propozycja ze strony Google, ponieważ dostawcą ekranów AMOLED do Pixela i Pixela XL był Samsung. Wygląda na to, że firma z Mountain View chce przerzucić się na innego dostawcę wyświetlaczy. Czyżby Samsung był zbyt zajęty produkcją ekranów dla Apple?

Zobaczymy, jak sprawa potoczy się dalej, ale LG Display powinno odpowiedzieć bardzo szybko. Przecież premiery następnych Pixeli spodziewamy się tej jesieni.

źródło: ETnews przez PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona