Wystarczy komputer i przewód USB, by złamać zabezpieczenia OnePlusa 6 | Tabletowo.pl

Wystarczy komputer i przewód USB, by złamać zabezpieczenia OnePlusa 6

Dołącz do dyskusji 0

Najnowszy flagowiec od OnePlus nie został zbyt dobrze sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa. Jak się okazuje, złamanie zabezpieczeń tego modelu, w celu uzyskania do niego dostępu, jest niezwykle łatwą czynnością, a wystarczy do tego komputer i przewód USB. I nie, nie trzeba mieć żadnych szczególnych umiejętności.

Teoretycznie, gdy mamy zablokowany bootloader i hasło na ekranie blokady, żadna osoba trzecia nie powinna uzyskać dostępu do urządzenia. Jeśli smartfon zostanie skradziony, to nie powinien on być zdatny do użytku. Po wykonaniu factory reset z recovery urządzenia, sprzęt poprosi nas o zalogowanie się na wcześniej używane konto Google. Zablokowany bootloader sprawia natomiast, że niemożliwym jest zainstalowanie alternatywnego systemu. Na OnePlus 6 jest jednak pewien problem.

Można stwierdzić, że OnePlus 6 nie ma zablokowanego bootloadera (choć komenda oem-device info informuje, że sprzęt jest zablokowany). Wystarczy podłączyć urządzenie za pomocą kabla USB do komputera, wejść w tryb fastboot i za pomocą prostej komendy (fastboot boot obraz.img) wgrać Custom Recovery. Po tym działaniu można swobodnie uruchomić TWRP, sformatować wszystkie partycje i zainstalować alternatywny system, na przykład Custom ROM, lub zrobić root, co pozwoli na usunięcie blokady ekranu. Gdy to już zostanie zrobione, urządzenie staje się gotowe do użytku.

Jak widać, pomimo tego, że urządzenie jest zablokowane, to wgranie Custom Recovery nie jest żadnym problemem (fot. AndroidPolice.com)

Jak możemy zauważyć, sprawa jest naprawdę kiepska, bowiem każdy egzemplarz OnePlus 6, który zostanie przechwycony/skradziony, może zostać ponownie użyty. Ze względu na powagę sytuacji, firma OnePlus została o tym poinformowana. Chińczycy zapewnili, że aktualizacja, która naprawi ten problem, pojawi się jak najszybciej.

Źródło: Android Police

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona