Wyniki finansowe Samsunga napawają optymizmem – po poprzednim słabszym kwartale nie ma już śladu | Tabletowo.pl

Wyniki finansowe Samsunga napawają optymizmem – po poprzednim słabszym kwartale nie ma już śladu

Dołącz do dyskusji 0

Samsung udostępnił dane, z których możemy się sporo dowiedzieć o kondycji finansowej firmy. Wniosek nasuwa się jeden: widoczna jest zdecydowana poprawa względem znacznie słabszego poprzedniego kwartału.

Słabszy okres w drugim kwartale 2018 roku jest stosunkowo łatwo wytłumaczalny. W tym roku Samsung wydał Galaxy S9 i Galaxy S9+, które, nie różniąc się zanadto od poprzedników, sprzedawały się znacznie gorzej, niż zakładali to analitycy. Później jednak nastąpił gwałtowny zwrot w drugą stronę. W sierpniu pojawił się model Galaxy Note 9, który, podobnie jak poprzednik, został bardzo ciepło przyjęty na rynku, pomimo opiewającej na 1000 dolarów ceny.

Przechodząc do danych liczbowych. W trzecim kwartale 2018 roku Samsung Electronics spodziewa się osiągnąć przychód ze sprzedaży na poziomie 57,6 miliarda dolarów. Będzie to wzrost o ponad 10% w stosunku do poprzedniego kwartału tego roku. Ale to nie wszystkie dane. Zyski skonsolidowane całej spółki za ten okres mają wynieść 15,5 miliarda dolarów, co stanowi wynik o 18% lepszy, niż za poprzedni kwartał tego roku.

Jeśli prognozy się sprawdzą, Samsung poprawi wyniki również w stosunku do roku 2017 i to w sposób znaczący. Przychody ze sprzedaży w trzecim kwartale tego roku będą co prawda tylko o 5% wyższe w stosunku do analogicznego okresu z roku ubiegłego, za to zyski (skonsolidowane z wszystkich działów) wzrosną aż o 20%.

Należy tu wspomnieć, iż nie mówimy wyłącznie o dziale mobilnym Samsunga, lecz o wynikach osiąganych przez firmę jako całość – Samsung Electronics. Mimo słabszych wyników sprzedaży Galaxy S9, firma odnotowała w tym roku znacznie większe obroty w innych działach, w szczególności telewizyjnym (TV division), co miało bez wątpienia związek z tegorocznymi Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej.

Źródło: Phonearena

Recenzja Samsunga Galaxy Note 9. Jedni twierdzą, że nudny, inni – że prawie idealny. To jak to w końcu jest?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona