Wyniki finansowe HTC? Tak źle nie było jeszcze nigdy

Ostatnio pisałem o znakomitych wynikach osiąganych przez Samsunga. Nie wszystkim jednak wiedzie się równie dobrze. Są też firmy, które radzą sobie wręcz fatalnie. Jedną z nich zdaje się być właśnie HTC.

Tajwańczycy opublikowali najnowszy raport finansowy za trzeci kwartał 2018 roku. Dane dostarczone przez producenta są wręcz przerażające. Na razie nie widać efektów podjętych wcześniej drastycznych decyzji, takich jak redukcja personelu czy zmiany zarządu. Nie pomaga nawet wypuszczanie cenionych przez recenzentów i użytkowników urządzeń, takich jak HTC U12+.

Reklama

Zatem przechodząc do liczb – przychody uzyskane w trzecim kwartale 2018 roku wyniosły zaledwie 40,64 miliona dolarów. To spadek o niemal 10% w stosunku do drugiego kwartału tego roku. Ale nie to przeraża najbardziej. Najgorzej wypada porównanie przychodów osiąganych w trzecim kwartale 2018 do analogicznego okresu w roku 2017. Wówczas przekonamy się, iż spadek przychodów w porównaniu rok do roku wynosi aż 80,71%. Jest to największy spadek w historii HTC i zarazem najniższe kiedykolwiek osiągnięte przez tę firmę przychody.

Przez cały 2018 rok (trzy kwartały) HTC zarobiło jedynie 634,18 miliona dolarów. Jest to spadek o 57% w stosunku do poprzedniego roku, kiedy to firma w trzech pierwszych kwartałach 2017 zarobiła 1,5 miliarda dolarów. Wszystko zatem wskazuje na to, że Tajwańczykom nie uda się w tym roku osiągnąć progu miliarda dolarów przychodów.

Wciąż czekamy aż zmiany wprowadzone przez firmę, takie jak zwolnienie 1500 pracowników czy uproszczenie działów mobilnych i VR przyniosą w końcu efekty. Firma swego czasu zapowiedziała, iż efekty tych zmian będą widoczne pod koniec września. Zatem na realne przełożenie na wyniki finansowe firmy należy poczekać do opublikowania kolejnego raportu, tym razem za czwarty kwartał tego roku.

Źródło: Phonearena

https://www.tabletowo.pl/2018/07/31/recenzja-test-htc-u12-plus/