Samsung Galaxy S7 Edge

Wymiana pękniętego szkła na ekranie Samsungów Galaxy S w końcu nie będzie kosztować małej fortuny

Dla zdecydowanej większości użytkowników rozbicie szkła, pokrywającego panel przedni smartfona, to tragedia. Niektórzy starają się z tym jakoś żyć, inni natomiast czym prędzej gnają do serwisu, aby je wymienić. W przypadku flagowców Samsunga z serii Galaxy S z zakrzywionymi wyświetlaczami do tej pory taka usługa była jednak strasznie droga. Na szczęście właśnie pojawił się sposób, jak zapłacić za nią duuużo mniej.

Wadą współczesnych smartfonów jest to, że są one klejone ze wszystkich stron, a poszczególne podzespoły są ze sobą łączone, aby zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca. Z tego powodu klient, jeśli nawet rozbił tylko szybkę w swoim flagowcu Samsunga z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem, musiał wymienić cały moduł, czyli szkło + warstwę dotykową (digitizer) + ekran, co wiązało się z niemałym wydatkiem.

Reklama

Na stronie autoryzowanego serwisu Samsung Service Plaza możemy przeczytać, że wymiana wyświetlacza w Galaxy S6 Edge kosztuje 850 złotych, w Galaxy S7 Edge 1170 złotych, w Galaxy S8 i Galaxy S9 po 1050 złotych, a w Galaxy S8+ i Galaxy S9+ po 1150 złotych. To naprawdę sporo i spora część użytkowników mogła zwyczajnie sobie odpuścić i pogodzić się z faktem, że na przodzie jest pajęczynka (w innych serwisach ceny są bowiem podobne lub niewiele niższe).

Serwis GoRepair poinformował jednak właśnie, że opracował nową metodę naprawy rozbitych szkiełek na przodzie flagowców Samsunga z serii Galaxy S z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem. Co prawda przyznaje, że jest ona bardziej skomplikowana niż wymiana całego modułu ekranu, ale jednocześnie jest też mimo wszystko sporo tańsza. Oczywiście warunkiem jest, że wszystkie pozostałe elementy działają bez zarzutu, a uszkodzone jest wyłącznie szkło.

W przypadku Galaxy S6 Edge wymiana szybki kosztuje 519 złotych, w Galaxy S7 Edge 579 złotych, w Galaxy S8 649 złotych, a w Galaxy S8+ 749 złotych. Jak widać, serwis GoRepair nie oferuje tej usługi w tegorocznych flagowcach Samsunga, Galaxy S9 i Galaxy S9+, ani też w Galaxy Note 8, ale i tak jego oferta jest bogata. I moim zdaniem jest też całkiem korzystna, gdyż ceny aż tak już nie straszą.

Źródło: informacja prasowa