Tańsza wymiana baterii w iPhone'ach możliwa od teraz również w Polsce. Znamy dokładną cenę 19
fot. iFixit

Tańsza wymiana baterii w iPhone’ach możliwa od teraz również w Polsce. Znamy dokładną cenę

Końcówka 2017 roku nie była dla Apple szczególnie łaskawa. Koncern z Cupertino musiał zmierzyć się z aferą, jaką wywołało odkrycie, że producent umyślnie spowalnia starsze iPhone’y. Winą obarczono tutaj wyeksploatowane baterie i ostatecznie, pod presją opinii publicznej, firma zdecydowała się obniżyć cenę za ich wymianę (mowa oczywiście o autoryzowanych serwisach). Od teraz z oferty mogą skorzystać również użytkownicy w Polsce.

Chociaż początkowo wydawało się, że przywoływana afera nie wywrze większego wpływu i wrażenia na producencie (wszakże grubsze sprawy czasami niektórym uchodziły płazem), to ostatecznie Apple ugięło się pod presją i zdecydowało się obniżyć koszt wymiany baterii w autoryzowanym serwisie z 79 do 29 dolarów.

W pierwszej kolejności, jeszcze przed końcem 2017 roku, usługa potaniała w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj pracownica jednego z autoryzowanych serwisów Apple w Polsce potwierdziła, że w naszym kraju klientom za wymianę baterii w iPhone’ach 6 i nowszych przyjdzie zapłacić 149 złotych. Co prawda jest to więcej niż równowartość 29 dolarów, lecz trzeba pamiętać, że to cena przed nałożeniem podatku stanowego (a ten w każdym ma inną wysokość).

Na obecną chwilę wiemy jedynie, że iSpot zaczął wymieniać baterie w starszych iPhone’ach za 149 złotych. Wkrótce jednak również pozostałe, autoryzowane serwisy powinny zaktualizować cennik i realizować tę usługę znacznie taniej. Przy okazji warto też wspomnieć, że proces może trwać od kilku do kilkunastu dni (w zależności od sposobu dostarczenia urządzenia do serwisu) i że przed oddaniem smartfona do serwisu należy wykonać kopię zapasową danych, wyłączyć usługę Find My iPhone oraz wyjąć ze środka kartę SIM.

Aktualizacja: - 2018.01.07Za wymianę baterii w iPhone’ach użytkownicy zapłacą jednak 129 złotych. Więcej informacji znajdziecie >tutaj<.

Źródło: @zelichofska dzięki Tablety