Musisz naprawić starszy smartwatch Apple? Prędzej dostaniesz Apple Watcha 2 niż oddadzą Ci twój zegarek

Apple Watche są z nami dłużej niż niektórym może się wydawać. Pierwszy smartzegarek Apple pojawił się na scenie prawie cztery lata temu. Jeśli jesteśmy w posiadaniu tego sprzętu i nadal go użytkujemy, to mogą pojawić się problemy z jego serwisem w przypadku usterki.

Autoryzowani dostawcy Apple nie będą już naprawiać oryginalnych Apple Watchy i AW Series 1, który pojawił się w 2016 roku. W wewnętrznym dokumencie, który dostał się w ręce redaktorów MacRumors zalecono, by serwisy nie podejmowały się napraw tych urządzeń, pozostawianych przez klientów, a po prostu zastępowali je nowymi Apple Watch 2. generacji.

Reklama

Chodzi przede wszystkim o Apple Watche 2 w wersji 42 mm. W korespondencji nie było mowy o mniejszych modelach z kopertą 38 mm, ale niewykluczone, że inne dokumenty mówią (lub będą mówić) również o tych wersjach zegarków. Zalecenia wspominają jednak o powodzie, dla którego podjęto taką decyzję: po prostu brakuje części do napraw.

Wymiana oryginalnych Apple Watchy i Apple Watchy Series 1 rozpocznie się w lutym i potrwa do kwietnia. Być może Apple pozwoli serwisom na wymianę tych zegarków na Apple Watche 2, również po tym czasie.

Także pamiętajcie: jeśli nosicie starsze zegarki Apple, to upewnijcie się, że zepsują się one Wam w przyszłym miesiącu ;)

zdjęcie główne pochodzi z recenzji Apple Watch drugiej generacji

źródło: MacRumors przez Phone Arena