Wyjaśniła się sprawa Windows 8 na ARM - będzie na czas (wideo) - Tabletowo.pl
Ważne

Wyjaśniła się sprawa Windows 8 na ARM – będzie na czas (wideo)

Tabletowo.pl Wyjaśniła się sprawa Windows 8 na ARM - będzie na czas (wideo) Nowości

Wokół Windows 8 na ARM od dłuższego czasu panowało zamieszanie i atmosfera niepewności czy aby na pewno zadebiutuje wraz z desktopową wersją systemu i czy będzie oferowała te same możliwości. Dla wszystkich osób, które z niecierpliwością wyczekują tabletów z Windows 8 i Tegrą 3 (i pozostałymi procesorami opartymi o architekturę ARM), mam dobrą wiadomość. Steven Sinofsky na blogu poświęconemu pracom nad najnowszym systemem Microsoftu rozwiał wszelkie wątpliwości – na Windows 8 na ARM nie będziemy musieli czekać dłużej niż na wersje x86/64.

Kolejna dość istotna kwestia, która została wyjaśniona, to fakt, że Windows 8 na ARM będzie oferował aplikacje desktopowe, które otwierane będą poza trybem Metro. Zaliczymy do nich pakiet Microsoft Office – Word, Excel, PowerPoint i OneNote, jak i menedżer plików. Poniżej krótki przegląd Windows 8 na ARM:

Wspomniany Sinofsky zapowiedział także, że producenci sprzętu elektronicznego są w trakcie prac nad urządzeniami powstającymi z myślą specjalnie o Windows 8 na ARM. Co więcej, ich sprzedaż ma się rozpocząć w tym samym czasie, co komputerów z Windows 8.

To co, możemy się spodziewać premiery Asusa Transformer Prime z Windows 8 i innych, równie ciekawych (i pewnie pierońsko drogich) tabletów, już w drugiej połowie roku? ;)

A tymczasem należy przypomnieć, że beta systemu, Windows 8 Consumer Preview, zostanie udostępniona już 29 lutego, podczas trwania targów MWC 2012 w Barcelonie (gdzie oczywiście będziemy obecni! nie tylko duchem, ale i ciałem :)).

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona