Wygląda na to, że Huawei Watch wreszcie otrzymuje Androida Wear 2.0!

Producent spełnia to, co obiecał zrobić w marcu

Android Wear 2.0 to wyczekiwana przez wielu aktualizacja systemu na wearables. Już pod koniec poprzedniego roku ukazała się lista urządzeń, na które nowa wersja systemu operacyjnego została potwierdzona. Jedną z pozycji był (i nadal jest) Huawei Watch, wokół którego zdążyło się zrobić trochę hałasu. Wygląda na to, że koniec plotek – Android Wear 2.0 oficjalnie trafia na to urządzenie.

Reklama

Jeśli śledzicie nas uważnie to wiecie, że aktualizacji Huawei Watch poświęciliśmy już co najmniej dwa wpisy. W pierwszym z nich, Karol przybliżył zapewnienie Huawei o tym, że aktualizacja pojawi się jeszcze przed końcem marca. Niedługo potem Krzysztof wspomniał o rozpoczętej jej dystrybucji, ale czytelnicy donieśli nam coś zgoła innego. Okazało się, że Android Wear 2.0 na Huawei Watch trafił, ale tylko u wybranych ludzi, i to na dodatek w wersji deweloperskiej. Nadszedł czas, aby trafił oficjalnie do wszystkich.

Reklama

Huawei Watch

Jak donoszą redaktorzy Android Policeużytkownicy Huawei Watch już od kilkunastu godzin mogą pobierać aktualizację do wersji Android Wear 2.0. Całość jest oczywiście wypuszczona w systemie OTA (over-the-air), przez którą nie wszyscy otrzymują stosowny komunikat w tym samym czasie.

Jeżeli trzymacie na ręce opisywany zegarek, a nie macie jeszcze Androida Wear 2.0 – nie bójcie się. Jeśli w waszych ustawieniach nie pojawiła się nowa aktualizacja, spróbujcie kliknąć kilkanaście razy na napis Oprogramowanie jest aktualne. Pamiętajcie tylko, aby mieć w tym czasie włączone Wi-Fi ;).

Co takiego zyskuje Huawei Watch dzięki aktualizacji? Całkiem sporo, lecz warto wspomnieć tutaj o dostępie do Sklepu Play z poziomu zegarka, większej możliwości personalizacji tarcz oraz poprawionym trybie Doze, dzięki któremu czas pracy na jednym ładowaniu powinien się wydłużyć. Do całości dołącza możliwość lepszego zarządzania powiadomieniami oraz tryb Nie przeszkadzać. To tylko opcje zaimplementowane w system – pamiętajcie, że wiele aplikacji (albo ich funkcji) zadziała tylko na systemie Android Wear 2.0. Tak jest chociażby w przypadku ręcznego wpisywania od Google, któremu poświęciłem kilka słów w tym artykule.

źródło: Android Police