Wygląda na to, że Android Nougat dla HTC 10 jest gotowy

Właśnie rozpoczyna się aktualizacja tajwańskiego flagowca

No to się porobiło… Kolejny producent jest już w pełni przygotowany na to, by wydać finalną wersję Nougata dla swojego flagowca. Najnowsza wersja Zielonego Robota, będzie rozsyłana do użytkowników modelu HTC 10 począwszy od dnia dzisiejszego. Na razie jednak, proces rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych, a w Europie nieco później.

Taka oto informacja pojawiła się na Twitterze, powodując falę zadowolenia wśród użytkowników.

 

No i faktycznie jest się z czego cieszyć, bo Tajwańczycy – jako jedni z pierwszych – ukończyli już prace nad nową wersją systemu dla swojego flagowca. HTC 10, zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, właśnie dostaje Nougata. Informacja ta, dotyczy tzw. odblokowanych wersji urządzeń w Stanach Zjednoczonych, czyli takich, które nie zostały zakupione u operatora i w związku z tym, nie posiadają żadnych modyfikacji w systemie (brak brandu).

Według HTC, właściciele urządzeń nabytych w jednej z sieci komórkowych, będą zmuszeni poczekać aż do przyszłego roku. Nowa wersja systemu będzie, w tym wypadku, wdrażana wraz z początkiem 2017 roku.

Przypomnę tylko, że pierwszym producentem było LG i model G5. To właśnie LG G5, dostał Nougata ponad dwa tygodnie temu i chociaż na razie tylko w Korei i (niedawno) Stanach Zjednoczonych, to pewnie już wkrótce Android 7.0, zawita także do Europy. Modele marki Lenovo – Moto Z oraz Moto Z Force, także otrzymują już najnowszą wersję systemu – na razie – w Stanach Zjednoczonych.

Pozostali producenci nadal testują i wciąż nie wiadomo, ile jeszcze trzeba będzie czekać na oficjalną wersję – można jedynie mieć nadzieję, że nie będzie to trwało zbyt długo.

Co z aktualizacją HTC 10 w innych częściach świata? Na razie nie ma takich informacji, ale miejmy nadzieję, że tajwański flagowiec w pozostałych regionach, nie będzie musiał zbyt długo czekać na najświeższe oprogramowanie.

Źródło: TmoNews oraz Twitter