Wygląd Surface Pro ma się kompletnie zmienić w 2019 roku. Tablety Microsoftu zyskają nowy design po 5 latach?

Microsoft trzyma się wyglądu Surface Pro od trzeciej generacji tabletu z tej linii. Surface Pro 3 debiutował w czerwcu 2014 roku, Surface Pro 4 zaprezentowano w październiku 2015 roku, zaś Surface Pro (bez numerka w nazwie) dostępny jest w sklepach od połowy czerwca ubiegłego roku. Wszystkie te tablety wyglądały bliźniaczo podobnie, a zmiany w designie były kosmetyczne. Czyżby zanosiło się na zmiany?

Oczywiście, tak – Microsoft pozbył się w Surface Pro 4 dotykowego logo pod ekranem z SP3, a Surface Pro ma nowy rysik, ale to naprawdę nieznaczne zmiany względem rdzenia projektu, który już teraz ma 4 lata. Nic nie wskazuje na to, żeby gigant z Redmond przymierzał się do premiery Surface Pro 6 (czy jakkolwiek będzie się nazywał następca zeszłorocznego modelu) jeszcze w 2018 roku, zatem z praktycznie jednym i tym samym designem będziemy mieli do czynienia przez 5 lat.

Reklama

Szykują się jednak zmiany. Jakie? Nie wiadomo. ZDNet donosi jednak, że będą one znaczące, gdyż nowy Surface Pro ma być „mocno przeprojektowany”. Zanim jednak Microsoft ogłosi premierę Surface Pro 6, którego nazwa kodowa to Carmel, minie jeszcze przynajmniej 12 miesięcy. Do tego czasu być może zobaczymy uzupełnienie oferty aktualnych Surface Pro o modele z procesorami Intela 8. generacji – ale to dopiero jesienią.

Microsoft Surface Pro

Zakłada się też, że na jesień planowane są prezentacje odświeżonej wersji Surface Laptopa z portem USB typu C (jak w Surface Booku) oraz – co ciekawe – słuchawek marki Surface. ZDNet informuje, że tajemnicze akcesorium podobne będzie do nauszników Jabra Evolve.

Jabra Evolve 75

Microsoft pracuje również nad atrakcyjnymi cenowo tabletami Surface, które miałyby stać się konkurencją dla Chromebooków i iPadów w sektorze edukacyjnym. Mają dostać 10-calowe ekrany i być lżejsze od tabletów Surface Pro o jakieś 20%.

Ciekaw jestem, jak będzie wyglądać jesień w wykonaniu Microsoftu, bo to, cop słyszymy o planach giganta jest obiecujące. Zobaczymy, czy premiery powyższych urządzeń nie przesuną się na jeszcze późniejsze terminy, bo nic nie wskazuje na to, żeby gigantowi z Redmond specjalnie się z nimi spieszyło.

https://www.tabletowo.pl/2018/05/16/microsoft-surface-tani-tablet-konkurent-dla-ipada/

źródło: ZDNet przez The Verge