Znamy wygląd LG Stylo 6 z rysikiem. Ni to Q60, ni Galaxy Note 10

Kiedy mówimy „smartfon z rysikiem”, do głowy od razu przychodzi samsungowa linia Galaxy Note, będąca oczkiem w głowie koreańskiego producenta. Jednak to nie jedyne urządzenia tego typu, z jakimi możemy się spotkać. LG od lat prezentuje kolejne generacje urządzeń Stylo. Nadchodzi szósta iteracja tego modelu.

Reklama

LG Stylo 5 został zaprezentowany pod koniec czerwca ubiegłego roku, co sugeruje, że możemy wkrótce spodziewać się jego następcy. Pierwsze doniesienia na jego temat już pojawiły się w sieci. Dzięki przeciekom, możemy dowiedzieć się, czym będzie wyróżniał się kolejny tani smartfon LG z rysikiem.

W ubiegłym roku nie mieliśmy do czynienia ze sprzętem, który byłby w stanie skraść serca miłośników mobilnych technologii za pomocą swej prezencji – wyglądał dość leciwie, zarówno z tyłu i z przodu. W tym roku ma być pod tym względem nieco lepiej.

LG Stylo 5 Platinum Gray (fot. Cricket Wireless)

Wygląd LG Stylo 6

Przód urządzenia zyskał na urodzie, choć to wciąż dyskusyjna sprawa. LG Stylo 6 wygląda nieco jak jeden z modeli ze średniej półki – Q60w którym też można zauważyć dość wydatnego notcha. Szczęśliwie ramki nie sprawiają wrażenie przesadnie grubych, więc jeśli urządzenie będzie się tak prezentować na żywo, to jakoś ujdzie w tłoku.

LG Stylo 6 (fot. @evleaks)

Ciekawie robi się, gdy rzucimy okiem na tylny panel spodziewanego LG. Choć dominującym kolorem będzie tu biały, plecki smartfona będą mienić się na różne kolory, co przypomina od razu tęczową wersję Samsunga Galaxy Note 10, w której zastosowano podobny zabieg. Być może LG będzie chciało osiągnąć zbliżony efekt. Nie byłby to pierwszy raz, kiedy konkurencja sugeruje się rozwiązaniami wprowadzonymi u innych producentów.

Na tylnym panelu można dostrzec zestaw trzech aparatów wraz z diodą doświetlającą oraz czytnik linii papilarnych. Dolna krawędź sugeruje, że LG Stylo 6 obsłuży nasze ulubione słuchawki podłączane przez port słuchawkowy i będzie ładowany przez USB typu C. Obok schowka na rysik, znajduje się także maskownica głośnika.

Nie mamy żadnych danych dotyczących zastosowanych podzespołów, lecz z pewnością nie będą tworzyć one flagowej specyfikacji. Seria Stylo od LG nigdy nie była realną konkurencją dla Note’ów od Samsunga.

Być może więcej szczegółów na temat LG Stylo 6 dowiemy się 18 maja. Taka data widnieje na oficjalnej grafice prasowej i może sugerować termin premiery.

Recenzja Samsunga Galaxy Note 10 Lite. Czy budżetowy Note ma sens?

źródło: @evleaks przez gizchina