Wydanie iOS 5.1 pokryje się z premierą iPada 3 (już za miesiąc)?

Deweloperzy iOS natknęli się na zapiski w najnowszych profilach iOS 5.1 rozesłanych przez Apple do operatorów, według których wyczekiwany od dawna soft iOS 5.1 zostanie udostępniony 9 marca br. Mając też na uwadze różne wycieki dotyczące iPada 3, nie sposób nie zauważyć, że domniemana premiera trzeciej generacji tabletu Apple i nowego, ważnego softu dla urządzeń iOS podejrzanie się ze sobą zbiegają.

Ilość wypływających przecieków dotyczących iPada 3 sięga zenitu. Pamiętając, że owocowy koncern zwykł prezentować światu swoje tablety zawsze na początku marca, można by wnioskować (a w zasadzie utwierdzać się w plotkach), że został niecały miesiąc do prezentacji iPada 3.

Reklama

Przyjrzyjmy się jeszcze jednej sprawie. Kilkanaście godzin temu chiński portal traktujący o branży IT – DoNews – przekazał bardzo ciekawą informację powiązaną niejako z iPadem 3. Według tajemniczego informatora tego portalu, pośród pracowników Apple obecnie trwają testy trzech nowych języków dla Siri: mandaryńskiego, japońskiego oraz rosyjskiego. Jak twierdzi informator, oficjalne udostępnienie tych języków dla Siri ma mieć miejsce za miesiąc, czyli mając na uwadze informacje zamieszczone wyżej, idealnie podczas premiery iOS 5.1 oraz iPada 3. Nie byłoby to wcale dziwne, ponieważ Chiny, Japonia i Rosja to ogromne rynki, o które jednak opłaca się walczyć. A że co najmniej dziwne ze strony Apple byłoby nieudostępnienie Siri w iPadzie kolejnej generacji, nie da się ukryć, że koncern z Cupertino chce pozyskać klientów na Wschodzie.

Zwróćmy uwagę na jeszcze jeden fakt. Luty w tym roku ma 29 dni i ostatni z nich wypada w środę. iPad 1 oraz iPad 2 ukazywały się właśnie w środy, a premiera tego drugiego miała miejsce dokładnie 2 marca, gdzie do sprzedaży urządzenie trafiło 9 marca. Być może i tym razem Apple tak postąpi, planując swoje keynote na 29 lutego, udostępniając tym samym iPada 3 do sprzedaży w weekend 9 marca.