HTC Halfbeak

Wyciekły zdjęcia smartwatcha HTC. Urządzenie ukrywa się pod nazwą kodową „HTC Halfbeak”

Premiera smartwatcha HTC przesuwana jest w nieskończoność. Ostatnie przecieki donosiły jednak, że urządzenie zadebiutuje – najwcześniej – tej jesieni. Teraz do sieci wyciekły zdjęcia zegarka, więc możliwe, że jeszcze w tym roku Tajwańczycy go zaprezentują oficjalnie.

Wizualnie smartwatch HTC nie wyróżnia się niczym na tle konkurencji. Urządzenie również ma okrągłą, wykonaną z metalu, kopertę, okrągły wyświetlacz o rozdzielczości 360×360 pikseli, trzy fizyczne przyciski na prawej krawędzi (dwa okrągłe i jeden podłużny), pulsometr i cztery piny, służące do ładowania. Sądząc po zdjęciach, zegarek pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android Wear.

Na spodzie koperty można też zobaczyć logo Under Armour. Jest to amerykańskie przedsiębiorstwo, powiązane z branżą fitness. Według zapowiedzi, razem  z HTC zamierza stworzyć pełną gamę produktów z różnych segmentów, które wspomogą trening użytkowników, bez względu na poziom zaawansowania. Na rynku jest już nawet ich jedna, wspólna propozycja – UA HealthBox, czyli inteligentna waga, opaska i pulsometr.

HTC Halfbeak będzie więc kolejną, tylko problem w tym, że jeszcze nie wiadomo, kiedy ukaże się na rynku. Biorąc jednak pod uwagę tempo prac, nie powinno nikogo zdziwić, jeśli premiera smartwatcha przesunięta zostanie na przyszły rok.

Źródło: TechTastic