Wyciekły plany Intela na 2013 i 2014 rok. Nadchodzą nowe procesory dla tabletów | Tabletowo.pl

Wyciekły plany Intela na 2013 i 2014 rok. Nadchodzą nowe procesory dla tabletów

Dołącz do dyskusji 0

Intel wydaje się dostrzegać potencjał rynku tabletów internetowych i zamierza poprawić swoją pozycję przygotowując procesory i układy graficzne konkurencyjne zarówno pod względem wydajności, jak i optymalizacji. Ze szczegółowych planów ujawnionych dziś rano przez „tajwańskich partnerów koncernu” wynika, że jeszcze w tym roku możemy spodziewać się premiery jednego nowego układu. Intel Merrifield będzie wyprodukowanym w technologii 22 nm mikrochipem mogącym pochwalić się dłuższym czasem pracy na baterii i o połowę większą mocą od obecnie stosowanego układu Clover Trail+. Następcą procesora Merrifield będzie Moorefield, który ujrzy światło dzienne na początku 2014 roku, a w 2015 roku na rynku pojawi się 14-nanometrowy układ Morganfield.

10 września rozpocznie się konferencja Intel Developer Forum, na której Intel zaprezentuje linię wyprodukowanych w technologii 22 nm procesorów opartych na układach Bay Trail i architekturze Silvermont. Wkrótce potem nastąpi premiera procesora Bay Trail-T dedykowanego tabletom pracującym pod kontrolą systemów Windows 8.1 i Android 4.2. Układy o architekturze Silvermont będą mogły pochwalić się dużą wydajnością oraz optymalizacją poboru energii pozwalającą na 8 godzin ciągłej pracy lub kilka tygodni czuwania. Bay Trail-T będzie oferowany z zegarem o dwóch częstotliwościach: 1,8 GHz i 2,4 GHz oraz układem graficznym Gen 7. Nie ulega wątpliwości, że układy Bay Trail-T przyciągną uwagę producentów hybryd i wielofunkcyjnych urządzeń typu all-in-one.

W czerwcu 2014 roku na targach Computex Intel ujawni 14-nanometrowe układy Cherry Trail oparte na architekturze Airmont, taktowane zegarem 2,7 GHz i wyposażone w procesory graficzne Gen 8. To nie wszystko. W planach amerykańskiego koncernu znalazło się miejsce także dla supernowoczesnych, wykonanych w technologii 14 nm mikrochipów Willow Trail z układami Gen 9, jednakże ich premiera nastąpi najprawdopodobniej dopiero w 2015 roku.

Wszystko wskazuje na to, że rok 2014 będzie należał do dwusystemowych tabletów o wydajności dorównującej nowoczesnym komputerom. Co sądzicie o planach Intela?

via Phone Arena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona