Wyciekły nowe zdjęcia Vivo Xplay 5S – czyżby premiera zbliżała się coraz większymi krokami?

Vivo Xplay 5S zdążył już „obrosnąć” legendą. Informacje o tym (prawdopodobnie) 6-calowym phablecie pojawiają się bardzo rzadko, więc nie do końca mogliśmy mieć pewność, kiedy pojawi się na rynku. Teraz jednak wyciekły jego nowe zdjęcia, co może sugerować, że możemy spodziewać się jego rychłego debiutu.

Rozmiary urządzenia widocznego na poniższych fotografiach zdają się potwierdzać, że na jego froncie znajdzie się duży, 6-calowy wyświetlacz. Rozdzielczość zapewne wyniesie QHD (1440×2560), chociaż mówi się nawet o 4K (2160×3840). Gdyby tak się stało, to Vivo Xplay 5S mógłby stać się bezpośrednim konkurentem Sony Xperii Z5 Premium, jeśli oczywiście jakiś inny producent go nie wyprzedzi. Zastosowanie wysokiej rozdzielczości wiązałoby się na pewno z dużym poborem energii. Sądząc po rozmiarach smartfona można sądzić, że znalazłoby się tam miejsce na akumulator o sporej pojemności, będący w stanie zapewnić chociaż jeden dzień pracy na pojedynczym ładowaniu. Ja jednak mimo wszystko uważam, że w ostateczności Chińczycy zdecydują się na Full HD.

Vivo Xplay 5S 01

Powyższe zdjęcia zdradzają jeszcze, że Vivo Xplay 5S wyposażony będzie w wystający nieznacznie ponad obudowę aparat główny (prawdopodobnie o matrycy 16 lub 20 Mpix), wsparty przez laserowy autofokus i podwójną, dwutonową diodę doświetlającą LED. Poniżej znalazł się natomiast czytnik linii papilarnych i logo producenta. Na prawej krawędzi umieszczono przyciski regulacji głośności i włączania/blokady. Na szczycie zamontowano złącze Jack 3,5 mm i dodatkowy mikrofon do redukcji szumów podczas rozmów telefonicznych, zaś na dole port microUSB lub, być może, USB Typu C, który staje się coraz bardziej popularny w propozycjach z różnych półek cenowych.

Reszta podzespołów to już czyste domysły, ale spodziewać się można najnowszego Snapdragona 820 (możliwe, że to z tego powodu ciągle przesuwa się premiera Vivo Xplay 5S), 4 GB RAM, 32 GB lub 64 GB pamięci wbudowanej, 8 Mpix kamerki na przodzie, modułu LTE i systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow.

Dokładna data premiery smartfona nie jest jeszcze znana, ale być może doczekamy się jej w pierwszym kwartale 2016 roku.

Źródło: phoneArena