Wyciekły mapy Nokii dla Androida i dobrze się zapowiadają | Tabletowo.pl

Wyciekły mapy Nokii dla Androida i dobrze się zapowiadają

Dołącz do dyskusji 0

Pod koniec sierpnia na Tabletowo pojawił się wpis, który traktował o HERE Maps dla urządzeń Samsunga. Teraz okazało się, że do sieci wyciekł plik APK testowej wersji aplikacji. Po pierwszych kilkunastu minutach muszę powiedzieć, że fińskie mapy zapowiadają się świetnie. 

Po tym, jak świat obiegła informacja o dostępności HERE Maps na Samsungach mówiło się o uzależnieniu Koreańczyków od Google, a Ci którzy nie posiadają Samsunga mogli tylko z zazdrością na to wszystko patrzeć. Na szczęście dla nas okazało się, że na dowolnym urządzeniu z systemem Android od wersji 4.0 można zainstalować mapy i nawigację w jednym.

Instalacja jest oczywiście banalna. Po niej należy poczynić identyczne kroki, jak na Windows Phone, najważniejszym jest zapisanie mapy Polski do pamięci urządzenia.

Jeżeli jesteście zainteresowani to odsyłam tutaj. Aplikacja jest w fazie beta, a instalator waży 35,55 MB. Z kolei mapa Polski zajmuje 480,4 MB. Niestety nie wszystko jest spolszczone, a pierwszy mankament, jaki zauważyłem w porównaniu do map Google, to natężenie ruchu jest pokazywane na znacznie mniejszej ilości ulic. Są ujęte tylko główne arterie. Do tego nie działa to jeszcze tak płynnie, jak u konkurenta. Jednak pamiętajmy, że jest to jeszcze wersja testowa.

Na ostudzenie emocji – to tylko, albo aż, wyciek pliku APK. W chwili obecnej wiadomo tylko, że mapy na pewno będą dostępne na tabletach i smartfonach Samsunga. Nie wiemy nic na temat innych urządzeń z Androidem.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona