Wyciekła specyfikacja Nexusa 5 (2014) oraz nazwa Androida L | Tabletowo.pl

Wyciekła specyfikacja Nexusa 5 (2014) oraz nazwa Androida L

Dołącz do dyskusji 0

Według najnowszych przecieków Android 5.0 nie będzie nazywać się Lemon Meringue Pie. Mówi się, że Google pociągnie dalej współpracę z marką Nestle i nadchodząca wersja zielonego robocika przyjmę przydomek Lion. Ma to pewien sens, patrząc na to, że na ostatniej konferencji pokazano światu Androida L. Przy okazji do sieci przedostała się specyfikacja Nexusa 5 (2014). Ta jednak niczym nie zaskakuje. 

Okazuje się, że zbliżający się Nexus może zadebiutować pod nazwą Nexus 5 (2014), po prostu. To oznacza, że jego ekran powinien mieć około pięciu cali. To by się zgadzało ze specyfikacją, która wyciekła (zrzut poniżej).

  • 5,2-calowy wyświetlacz z rozdzielczością 1440 x 2560 pikseli (QHD),
  • Android 5.0 Lion
  • Snapdragon 805 o taktowaniu 2,7 GHz, GPU Adreno 420,
  • 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej,
  • 12-megapikselowy aparat główny i 2-megapikselowy aparat przedni.

Specyfikacja, można powiedzieć, standardowa. Ciężko teraz czymś zaskoczyć, dlatego Google pracuje nad kompletnie nową wersją systemu. Myślę, że zabieg marketingowy z nazwą Lion też jest jak najbardziej na miejscu. Agresywnie wyglądający lew (król zwierząt) w nazwie i  na opakowaniu batonika czy na ekranie telefonu, to dobre połączenie. Firma z Moutain View może w ten sposób pokazać swoją „drapieżność” w nowej odsłonie swojego systemu. Zapowiada się ciekawie. ;)

Bw8rz--IIAAQgbA

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona