Wyciekła domniemana specyfikacja tabletów Microsoft Surface 2 i Surface 2 Pro | Tabletowo.pl

Wyciekła domniemana specyfikacja tabletów Microsoft Surface 2 i Surface 2 Pro

Dołącz do dyskusji 0

Tablety Surface to eksperyment, który kosztował Microsoft kilkaset milionów dolarów. Urządzenia, choć ciekawe i wyróżniające się pod względem wzornictwa i możliwości, przegrały z niezwykle popularnymi iPadami i tanimi „dachówkami” z Androidem. Mimo porażki, stworzony przez Billa Gatesa koncern nie poddaje się i zamierza wprowadzić na rynek tablety Surface drugiej generacji. Kilka godzin temu do sieci trafiły niezależne od siebie doniesienia o ich specyfikacjach.

Microsoft Surface 2 to duchowy następca modelu Surface RT pracującego w oparciu o system operacyjny Windows RT. Tablet pojawił się w rankingu wyników aplikacji GFXBench, tym samym zdradzając, że jego mózgiem będzie czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 4. Biorąc pod uwagę, że zapisana przez program rozdzielczość to 1366 x 768 pikseli, można się zastanawiać, czy Microsoft nie zadecydował się na zmianę przekątnej ekranu z początkowej 10,6″ na 7″ lub 8″. Nawet w takim wypadku rozdzielczość Surface 2 prezentuje się co najwyżej przeciętnie, a tablet nie będzie mógł konkurować z urządzeniami wyposażonymi w wyświetlacze o znacznie lepszych parametrach. Niepokojąco niski jest taki rezultat, jaki Surface 2 uzyskał w testerze GFXBench. 573 klatki to wynik dający tabletowi pozycję gdzieś pośrodku peletonu. Tytułem porównania, HP SlateBook x2 z tym samym układem może pochwalić się 951 klatkami.

Nieco lepiej zapowiada się Mirosoft Surface Pro 2. Według nieoficjalnych informacji zebranych przez portal Neowin, na karcie specyfikacji urządzenia znajdzie się nowoczesny procesor Intel Core i5 oparty na architekturze Haswell, pamięć ram w dwóch wariantach do wyboru: 4GB lub 8GB, system operacyjny Windows 8.1 oraz obudowa o niezmienionym wyglądzie lecz wzbogacona o nową, przeprojektowaną stopkę pozwalającą postawić tablet pod kątem gwarantującym dobrą jakość obrazu i komfortową pracę. Ile w tym prawdy? Przekonamy się już wkrótce, albowiem Surface 2 Pro ma ujrzeć światło dzienne w połowie października.

via Tablet-News, Neowin

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona