Wyciekają rendery Samsunga Galaxy Book S

Samsung jakiś czas temu miał w swojej ofercie sporo laptopów. Później firma z sobie znanych względów postanowiła wygasić ten dział w Europie, skupiając się bardziej na innych segmentach rynku. Wiele wskazuje na to, że producent z Korei Południowej postanowił trochę zmienić swoją politykę, bowiem do sieci właśnie wyciekły rendery bardzo ciekawego laptopa z logo Samsunga.

Pamiętacie stare laptopy Samsunga, jak choćby model R510? Aż się chce powiedzieć, że kiedyś to było. Od pewnego czasu można zauważyć, że producent czyni pewne podchody do śmiałego powrotu na rynek laptopów. Można jedynie domniemywać, że Koreańczyków mógł nieco zmotywować Huawei, który od pewnego czasu coraz śmielej poczyna sobie i w tym segmencie rynku, mimo, że początkowo nic tego nie zapowiadało.

Reklama
Fot za: SamMobile

Kontynuując wątek z poprzedniego akapitu, nic tak dobrze nie motywuje jak konkurencja. Być może to właśnie ona kierowała Samsungiem, gdy tworzył Galaxy Book S. Urządzenie zdążyło uzyskać już certyfikat Bluetooth SIG, a teraz – dzięki Evanowi Blassowi – wyciekło do sieci w całej swojej okazałości. Zwraca uwagę smukła obudowa oraz niezbyt rozbudowane zaplecze komunikacyjne. Można wypatrzeć USB-C i – prawdopodobnie – port zasilania, jednak modułu na kartę microSD raczej się tam nie dopatrzycie.

Fot za: SamMobile

Spekuluje się, jakoby urządzenie miało pracować na Snapdragonie 855, któremu będzie towarzyszyć 8 GB pamięci RAM. Mając na uwadze, że laptop będzie pracował pod kontrolą Windowsa 10, widać tu jak na dłoni, że mówimy o produkcie, który raczej nie będzie potworem wydajności, a raczej będzie wyróżniał się wydajnością energetyczną. W chwili obecnej nie wiemy, czy urządzenie dostanie ekran dotykowy. Nie znamy też jego ceny oraz możliwej daty premiery. Mając jednak na uwadze trwający proces certyfikacji, raczej nie powinniśmy czekać zbyt długo.

źródło: SamMobile