Wycieka specyfikacja ZTE Axon 8 (Aktualizacja) | Tabletowo.pl

Wycieka specyfikacja ZTE Axon 8 (Aktualizacja)

Dołącz do dyskusji 0

ZTE, to relatywnie dobrze znany na polskim rynku gracz, którego kilka urządzeń zostało przyjętych przez polskich odbiorców całkiem pozytywnie. Czy w ich ślady pójdzie najnowszy Axon 8?

ZTE Axon 8 nie będzie pogromcą benchmarków i niekwestionowanym liderem specyfikacji technicznej. Wygląda raczej na to, że firma przymierza się do stworzenia urządzenia o rozsądnej, choć nie „przesadzonej” specyfikacji. I na dobrą sprawę, taka zagrywka może wyjść ZTE na dobre. Oczywiście, przy założeniu, że producent odpowiednio wyceni swoje urządzenie i pozwoli mu na równorzędną rywalizację z innymi graczami z tego samego segmentu rynku.

Fot za: Slashleaks

Smartfon wyróżnia się dość dużym, bo 5,5-calowym ekranem, który ma pracować w rozdzielczości WQHD. Cieszy, że producent zamierza postawić na technologię OLED. Axon 8 ma być napędzany przez Snapdragona 820 lub 821 w asyście 4 GB RAM. Na pliki użytkownika przewiduje się 64/128 lub aż 256 GB. W chwili obecnej nie wiadomo, czy firma dodatkowo pozwoli rozbudować ilość pamięci na pliki z wykorzystaniem slotu SD.

Główny aparat ma mieć matrycę 12 Mpx, choć niestety nie znamy wielu jej parametrów ani nawet producenta. Oczko ulokowane na froncie ma mieć 8 megapikseli, a akumulator ma mieć pojemność 3320 mAh. Axon 8 będzie relatywnie ciężkim telefonem, bowiem ma ważyć 170 gram. Co ciekawe, smartfon ma debiutować z Androidem 6, co wydaje się być nieco niezrozumiałą zagrywką ze strony producenta.

na zdjęciu tytułowym: ZTE Axon 7

źródło: Slashleaks

Aktualizacja:

Coraz więcej wskazuje na to, że – jak część z Was słusznie sugerowała w komentarzach – omawiane urządzenie to nie Axon 8, a Axon 7S. Jeśli nowe informacje potwierdzą się, to telefon będzie można uznać za pełnoprawnego flagowca, który będzie oferował między innymi rejestrowanie wideo w rozdzielczości 4K. Nowe plotki mówią też o obecności Androida 7. W podobnym tonie wypowiada się także Roland Quandt:

Pewnego rodzaju niewiadomą pozostaje rynkowa dystrybucja smartfona. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym producenta, kilka wersji nowego Axona może zostać przeznaczonych dla wybranych firm. W komunikacie tłumaczonym z chińskiego figurują one jako „wersja przemysł”. O rynkowej przyszłości nowego smartfona od ZTE będziemy Was informować na bieżąco.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona