Huawei P Smart+ (fot. Huawei)

Wycieka Huawei P Smart 2019. Łezka w ekranie i przystępna cena mogą działać na jego korzyść

Huawei zdaje się pracować nad nowym smartfonem, który będzie dedykowany m.in. na chłonny rynek europejski, na którym producentowi powodzi się ostatnio więcej niż dobrze. Mowa o P Smart 2019, który może zostać wyceniony na kwotę zbliżoną do 900 złotych.

Źródło jest dość wiarygodne, bowiem smartfon zdołał wypłynąć na stronach FCC, zdradzając przy tym część swojej specyfikacji technicznej. Warto zwrócić uwagę na najbardziej charakterystyczne cechy, które mogą przesądzić o sukcesie urządzenia: mowa naturalnie o atrakcyjnej wycenie oraz notchu o kształcie zbliżonym do łezki. OnePlus 6T udowodnił dość dobrze, że tego typu kształt jest dla użytkowników o wiele łatwiejszy do zaakceptowania.

Reklama
Fot za: gizmochina

Urządzenie, które zostało oznaczone jako POT-LX3, powinno zaoferować ekran o przekątnej 6,2 cala oraz 3 GB pamięci RAM. P Smart 2019 może mieć 32/64 GB pamięci na pliki użytkownika, prawdopodobnie z możliwością rozbudowy. Spekuluje się, że urządzenie będzie pracowało pod kontrolą nowego Kirina 710. Co było do przewidzenia, dokumenty FCC wprost sugerują wsparcie dla LTE kat. 2, 3, 5, 7 oraz 28. Urządzenie będzie można kupić w wersji single-SIM bądź dual SIM. Bateria ma zamykać się w pojemności 3320 mAh.

Wydaje się być prawdopodobnym, że sprzedaż nowego P Smarta rozpocznie się już w najbliższych miesiącach, być może w styczniu. Wydaje się, że Huawei zamierza rozegrać urządzenie na zasadzie dość taniej, a zarazem atrakcyjnej wizualnie alternatywy, kierowanej do wszystkich tych, którym już przejadł się standardowy, wielki notch.

źródło: gizmochina

na zdjęciu głównym: Huawei P Smart+ (fot: Huawei)