Oppo Reno (fot. Oppo)

Wycieka europejska cena Oppo Reno. Ciekawe, co na nią powiecie

Oppo Reno kusi 10-krotnym zoomem. Wydaje się, że producent będzie chciał zagrać na nutę fotografii mobilnej. I mimo, że do oficjalnej europejskiej premiery mamy jeszcze kilka dni, to o samym urządzeniu wiemy już wszystko.

Mówiąc o cenie Oppo Reno trzeba mieć na uwadze, że tak naprawdę mówimy tutaj o dwóch urządzeniach. W pewnym uproszczeniu mamy więc flagowca i flagowca w wersji a’la „Pro”. Co ważne, różnica w wycenie do małych raczej nie należy. Zgodnie z informacjami serwisu źródłowego, „zwykły” Oppo Reno ma kosztować 499 euro (~2150 złotych), ale za wersję z 10-krotnym zoomem będzie trzeba zapłacić już 799 euro, co w przeliczeniu daje nam kwotę zbliżoną do 3400 złotych.

Reklama
Oppo Reno 10x

Widać więc dość wyraźnie, że lepiej uzbrojona wersja celuje w segment, gdzie na ten moment ścierają się Samsung Galaxy S10 oraz Huawei P30 Pro. To bardzo trudny rynek, gdzie – jak mi się wydaje – dużą rolę odgrywa też siła marki. Mimo mojej wielkiej sympatii do Oppo, nie powiedziałbym, aby wielu klientów z Polski znało tego producenta lub korzystało kiedyś z jego produktów. Można też zastanawiać się nad tym, czy w erze Xiaomi Mi 9, który kosztuje mniej niż dwa tysiące złotych, drogie flagowce mają jeszcze sens.

Xiaomi Mi 9 – smartfon skazany na sukces (recenzja)

Przypomnijmy, że Oppo Reno 10x bazuje na potrójnym module aparatu głównego, który wykorzystuje zoom hybrydowy. Znajdziemy tu dobrze znaną czytelnikom Tabletowo matrycę Sony IMX586, na jaką składa się trio 48 Mpix (f/1.7) + 13 Mpix + 8 Mpix (f/2.2). Na froncie czekać będzie 16-Mpix moduł ze światłem f/2.0. Ekran ma 6,65 cala, korzysta z dobrodziejstw matrycy OLED i pracuje w rozdzielczości Full HD+. Oppo uzbroiło swoje urządzenie w 6/8 GB RAM i 128/256 GB na dane użytkownika. Całość napędza Snapdragon 855, a akumulator ma pojemność 4065 mAh.

Zainteresowani?

źródło: MySmartPrice