fot. Pexels

Wybór uchwytu samochodowego nie jest łatwy – pomagamy

Z okazji trwających urlopów, a co za tym idzie – wzmożonych podróży samochodem stwierdziłem, że warto byłoby Wam przybliżyć temat uchwytów samochodowych. Oczywiście, na rynku dostępnych jest ich bardzo dużo, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Ja zdecydowałem się przedstawić sześć najpopularniejszych typów uchwytów. Poniżej znajdziecie moje propozycje, które mam nadzieję pomogą Wam w wyborze idealnego dla siebie mocowania.

fot. Remax

Remax Fairy

Cena w sklepach od: 18 złotych

Reklama

Jest to moje niedawne odkrycie. Nie nazwałbym tego klasycznym uchwytem samochodowym, a raczej podstawką, która została wykonana z silikonowego materiału o właściwościach antypoślizgowych. Tego typu produkt świetnie sprawdzi się w autach, które mają kawałek płaskiej powierzchni na desce rozdzielczej. Największym minusem tego rozwiązania jest brak jakiejkolwiek możliwości regulacji nachylenia smartfonu. Warto dodać, że na rynku dostępna jest wersja z wbudowaną ładowarką samochodową.

fot. Art

ART AX-01

Cena w sklepach od: 25 złotych

Uchwyt kupicie w Media Expert: Art AX-01

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć uchwytu przeznaczonego dla tabletów. ART AX-01 to tradycyjny model na przyssawkę, lecz wyróżniający się dodatkowo dołączonym mechanizmem mocowania tabletu za zagłówkiem. Przeznaczony jest do urządzeń z przekątną do 10 cali.

fot. Aukey

Aukey HD-C23

Cena w sklepach od: 29 złotych

Uchwyt kupicie w Media Expert: Aukey HD-C23

Aukey HD-C23 to przedstawiciel aktualnie bardzo popularnej grupy magnetycznych uchwytów montowanych do kratki nawiewu. Ich fenomen polega na możliwości szybkiego mocowania smartfona oraz fakcie, że jego umiejscowienie nie zmniejsza widoczności podczas jazdy. Wybrany przeze mnie model ma kulkowy przegub, dzięki czemu można swobodnie regulować kąt nachylenia. W zestawie prócz samego uchwytu otrzymujemy cienki, metalowy element, który należy umieścić z tyłu urządzenia – można go przykleić na stałe lub włożyć pod etui ochronne.

fot. Philips

Philips DLK13011B/10

Cena w sklepach od: 51 złotych

Uchwyt kupicie w  Media Expert:  Philips DLK13011B/10

Jeżeli nie przemawiają do Was magnetyczne mocowania, a podoba Wam się możliwość montażu uchwytu w kratce nawiewu, to ta propozycja powinna Was zainteresować. Philips obsługuje smartfony z przekątną do 6 cali, wyposażony jest w ramiona, które umożliwiają montaż smartfonu za pomocą jednej ręki i dodatkowo, dzięki specjalnemu pokrętłu, jest dostępna możliwość regulacji nachylenia.

fot. Samsung

Samsung EE-V200SA

Cena w sklepach od: 59 złotych

Uchwyt kupicie w Media Expert: Samsung EE-V200SA

Wydaje mi się, że tego uchwytu nie trzeba przedstawiać. Jest to już kultowa propozycja od Samsunga. Oficjalnie wspiera urządzenia z wyświetlaczami o przekątnej od 4 do 5,7 cala. Trzeba jednak pamiętać, że gdy model debiutował na rynku, królowały smartfony z wyświetlaczami o proporcjach 16:9. Jest to propozycja dla osób ceniących sobie jakość, niezawodność oraz lubiących chwyty, które w niewielkim stopniu zmniejszają widoczność podczas jazdy. Jego największą wadą jest brak możliwości regulacji dolnych ramion, przez co mogą one zasłaniać gniazdo ładowania.  

fot. iOttie

iOttie Easy One Touch 4 Qi

Cena w sklepach od: 218 złotych

Jeśli zależy Wam na dużym zakresie regulacji położenia smartfonu to ten uchwyt będzie idealny. Produkt ten należy do klasy premium i łączy w sobie świetną jakość wykonania, praktyczne teleskopowe ramię, mechanizm pozwalający w szybki sposób na montaż urządzenia oraz bezprzewodowe ładowanie w standardzie Qi. Sam przez pewien czas byłem użytkownikiem starszego modelu tego uchwytu i mogę Wam go z całego serca polecić.

_

Wpis pochodzi z naszego Wakacyjnego Niezbędnika Gadżetowego, który możecie pobrać w formie PDF-a przechodząc do tego wpisu.