WWDC 2011 6-10 czerwca. Wtedy poznamy iOS 5?

Wchodząc dziś na oficjalną stronę Apple, można zauważyć zapowiedź corocznego wydarzenia o nazwie Worldwide Developers Conference (WWDC) – dziś została podana oficjalna jej data. Konferencja trwać będzie od 6 do 10 czerwca, a hasłem przewodnim jest „Dołącz do nas by ujrzeć przyszłość iOS i Mac OS X”.

W zeszłym roku został zapowiedziany iPhone 4 z nowym oprogramowaniem oraz zmieniona została nazwa systemu iPhone OS na krótszą – iOS. A co Apple przedstawi w tym roku? Wszystko wskazuje na to, że iPhona 5 korzystającego z piątej wersji platformy iOS, o oczekiwaniach wobec której możemy przeczytać tutaj.

Pewne jest to, że ponad 1000 inżynierów Apple biorących czynny udział w produkcji tego systemu oraz Mac OS X, będzie do dyspozycji uczestników, odkrywając tajemnice nowych wersji i przedstawiających jak wycisnąć jak najwięcej z urządzeń na które tworzymy aplikacje.

Poza technicznymi pogaduszkami zostaną także rozdane nagrody dla najlepszych deweloperów aplikacji: jedna za innowację, jedna za najbardziej zaawansowaną aplikację korzystającą z najnowszych rozwiązań technologicznych oraz jedna dla aplikacji, która jest najładniejsza, najbardziej niezawodna, intuicyjna, elegancka i wciągająca. Także będzie można stanąć twarzą w twarz z najlepszymi mózgami firmy z Cupertino i sprawdzić swoją wiedzę, a także zjeść przekąski by nie zemdleć z wrażeń ;).

Wpisowe jedyne 1599 dolarów – ktoś się wybiera?