Microsoft zamknie Wunderlist 6 maja 2020 roku. Pomyślcie o migracji na To Do

Microsoft wykupił Wunderlist w 2015 roku i długo nie określał oficjalnej daty zamknięcia tej aplikacji na rzecz własnego To Do. Dziś dowiedzieliśmy się, że użytkownicy mają pół roku na migrację danych.

Niektórzy mogą być tą wieścią rozczarowani, ale trzeba szczerze powiedzieć, że Microsoft i tak naprawdę długo pozwalał działać Wunderlist, w porównaniu do tego, jak szybko bywają przeprowadzane egzekucje na wykupionych aplikacjach i firmach w przypadku produktów konkurencji. Do tego dzisiejsze oświadczenie Microsoftu nie jest niczym niespodziewanym, bo już w kwietniu 2017 roku na blogu Mikromiękkich można było dowiedzieć się, że śmierć Wunderlist jest nieunikniona.

Reklama

W międzyczasie Microsoft pracował nad tym, by ulubione funkcje Wunderlist trafiały do To Do. Wśród nich można było znaleźć foldery, będące grupami list, podrzędne zadania, załączniki plików czy udostępnianie zadań. Do apki wrzucono odnośniki do innych produktów Microsoftu, takich jak Outlook czy launcher na Androida.

Zamknięcie Wunderlist – dlaczego teraz?

Gigant z Redmond zdradza, że postanowił zamknąć Wunderlist, ponieważ przestał udostępniać dla tej aplikacji nowe funkcje, a utrzymanie obecnych będzie z czasem coraz trudniejsze. Ponadto teraz chce się skupić maksymalnie na rozwoju To Do, żeby uczynić z niej najlepszą dostępną apkę do planowania.

Po 6 maja 2020 roku zadania w Wunderlist nie będą już synchronizowane, choć z samej aplikacji będzie jeszcze dało się korzystać. Microsoft chce maksymalnie ułatwić przesiadkę na To Do, więc opcja migracji będzie wciąż dostępna. Jednak w ramach przygotowań do wygaszenia Wunderlist, od dziś nie są przyjmowane wnioski o nową rejestrację w tym programie.

Jak przekazał Microsoft w komunikacie prasowym do użytkowników Wunderlist,

„Niektórzy z was byli z nami w tej podróży od samego początku. Wy, nasi użytkownicy, jesteście dla nas najważniejsi i mamy nadzieję, że nadal podzielacie naszą wizję i dołączycie do nas na kolejnym etapie naszej podróży. Pomogliście nam stworzyć Wunderlist, i będzie nam bardzo miło, gdybyście pomogli nam zrobić to samo z To Do. Powiedzcie nam, co lubicie, co chcielibyście zobaczyć, dodać lub zaktualizować w aplikacji. Dzięki naszym najnowszym dodatkom – drukowaniu, inteligentnym terminom płatności i ciemnemu motywowi – możecie być pewni, że zawsze uwzględnimy Waszą opinię podczas tworzenia nowych funkcji ”

źródło: Wunderlist przez TechCrunch