Wszystkie komendy Google Now dostępne w jednym miejscu

Google Now, czyli inteligentny asystent (także głosowy), został zaprezentowany przez Google 4 lata temu. Od tego czasu wprowadzono obsługę wielu poleceń, które asystent może dla nas wykonać. Jak się okazuje, komend jest ponad 150 w 1000 kombinacji (w anglojęzycznej wersji), a teraz można je wszystkie znaleźć na jednej stronie.

Komend głosowych dla asystenta Google jest cała masa – chyba nie sposób je wszystkie spamiętać. Z pomocą przyszedł deweloper Kristijan Ristovski (Kitze), który przygotował spis poleceń i umieścił go na stronie ok-google.io. Znajdują się tu wszystkie dotychczasowe komendy i prawdopodobnie, gdy pojawią się nowe, to także zostaną dodane. Umieszczone tam polecenia można wyszukiwać w wyszukiwarce, a także podzielone są na odpowiednie działy/kategorie, co ułatwiać ma odnajdywanie odpowiednich fraz.

Niestety, nie wszystkie komendy dostępne są w języku polskim. Polska lista obsługiwanych poleceń także się rozrasta i poleceń obsługiwanych w naszym rodzimym języku jest coraz więcej. Na szczęście dostępny jest także spis polskich komend w społeczności w Google+, do której możecie dołączyć, by być na bieżąco.

Screenshot_20160701-215821

Źródło: 9to5google