Współpraca Ryanair z Vodafone i iPady do samolotów | Tabletowo.pl

Współpraca Ryanair z Vodafone i iPady do samolotów

Dołącz do dyskusji 0

Ryanair to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek jeśli chodzi o transport lotniczy w Europie. Ich flota składa się z ponad 300 samolotów, które latają na 189 trasach w 30 krajach. Wczoraj przewoźnik ten ogłosił rozpoczęcie współpracy z operatorem telefonii komórkowej Vodafone Ireland. Współpraca ma przynieść pewne zmiany, które wiążą się w dużej mierze z wykorzystaniem iPadów.

Pierwszym skutkiem współpracy ma być program o nazwie Electronic Flight Bag, który wyprowadzić pilotów z ery papieru wprost w nową erę elektronicznej dokumentacji. Piloci zobowiązani są do noszenia ze sobą licznych dokumentów związanych z lotem, czy materiałów technicznych dotyczących samolotu. Taka sterta papieru może dochodzić nawet do 15 kg lub też nawet, w skrajnych przypadkach, przekraczać tę wartość. Na ratunek przychodzą im tutaj iPady. Firma Ryanair postanowiła przenieść całą dokumentację do tabletów, gdzie będą dostępne w formie elektronicznej. Obliczono, że w ten sposób rocznie zaoszczędzone zostanie na paliwie 1,2 miliona dolarów. Trudno w to uwierzyć, dlatego ja patrzę na to z lekkim przymrużeniem oka. Niemniej jednak takie działania są jakimś tam stopniu eko, więc na plus.

travel_02_temp-1353339609-50aa52d9-620x348

Kolejnym plusem wynikającym z współpracy Ryanair i Vodafone ma być wprowadzenie nowego systemu sprzedaży produktów przez personel pokładowy. Ryanair jest tanią linią lotniczą, a więc w większości przypadków pasażer musi płacić za oferowane w trakcie lotu produkty typu kawa, herbata, orzeszki itp. Nowy system sprzedaży ma również być oparty na wykorzystniu iPadów i ma przez to stać się zdecydowanie wydajniejszy. Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć jak to się będzie odbywało.

Vodafone ma także zapewnić dostęp do sieci 3G i 4G, co ma przyczynić się do rozbudowy infrastruktury związanej z kupowaniem biletów, odprawą pasażerów, czy też komunikacją pomiędzy obsługą naziemną, pokładową oraz pilotami.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona