WSJ: Apple testuje 13-calowego iPada

Tim Cook, podczas ujawniania wyników finansowych Apple pod koniec kwietnia stwierdził, że na końcówkę 2013 roku i początek 2014 firma planuje wprowadzenie nowej kategorii produktów. Powiedział wtedy, że „przygotowują wiele niespodzianek. Zespół Apple pracuje nad nowym, niesamowitym sprzętem, oprogramowaniem i usługami”. Czy wśród tych nowości może być 13-calowy iPad? Wall Street Journal twierdzi, że tak.

Reklama

Z informacji ujawnionych przez WSJ wynika, że koncern z Cupertino jest w trakcie testów większego iPada, którego ekran miałby mieć przekątną 13 cali. Informacja pokrywa się z wcześniejszymi spekulacjami, z maja, z koreańskiego źródła ET News. Wtedy to spekulowano, że Apple pracuje nad 12,9-calowym tabletem. Wciąż jednak nie wiadomo ile w tych plotkach jest prawdy.

Pamiętacie na pewno jak długo przed oficjalną prezentacją iPada mini pojawiały się sprzeczne informacje na jego temat. Być może w przypadku 13-calowego tabletu będzie podobnie. Trudno jednak uwierzyć w prawdziwość tych informacji. Raczej należy skłaniać się ku opcji, że Apple, podobnie jak każdy inny koncern, pracuje w pocie czoła i testuje kolejne prototypy, by móc zaoferować potencjalnym klientom coraz więcej ciekawych urządzeń. Nie musi jednak decydować się na ich wprowadzanie na rynek.

To samo źródło, WSJ, twierdzi, że jeszcze w tym roku doczekamy się prezentacji odświeżonego iPada z ekranem o przekątnej 9,7″ i rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, ale z zastosowaną inną technolgią, zmniejszającą grubość i wagę panelu.

Pożyjemy, zobaczymy.

źródło