We Wrocławiu wkrótce kupisz bilet na komunikację miejską przez aplikację Urbancard. Ale co ze SkyCash? | Tabletowo.pl

We Wrocławiu wkrótce kupisz bilet na komunikację miejską przez aplikację Urbancard. Ale co ze SkyCash?

Dołącz do dyskusji 0

Jestem lokalnym patriotą, ale kurczę, w takich momentach szczerze żałuję, że nie mieszkam we Wrocławiu. Tamtejsze władze wprowadzają bowiem kolejne udogodnienia, mające na celu ułatwić podróżowanie komunikacją miejską. Kolejnym będzie aplikacja Urbancard, która docelowo ma oferować całą masę niezwykle przydatnych funkcji.

Za opracowanie aplikacji Urbancard odpowiada Mennica Polska, która modernizuje również system sprzedaży biletów na komunikację miejską we Wrocławiu. Jej uruchomienie planowane jest na 8 marca 2018 roku. Od tego dnia za pośrednictwem programu będzie można kupować bilety na autobus i tramwaj – zarówno jednorazowe oraz czasowe, jak i miesięczne czy semestralne. W aplikacji dostępna ma być także opcja planowania podróży.

Pomyślicie pewnie, że to nic specjalnego, wszakże kupić bilet da się przez SkyCash. Mennica Polska poszła jednak o krok dalej i umożliwi podczas kontroli biletów skorzystanie z technologii NFC. Oczywiście pasażer będzie mógł też pokazać wyświetlany na ekranie kod QR, w końcu nie każdy smartfon ma moduł NFC. Co ciekawe, w przyszłości planowane jest również wprowadzenie beaconów (urządzeń umożliwiających komunikację za pomocą BLE), dzięki czemu bilet kupi się automatycznie, zaraz po wejściu danego użytkownika do autobusu czy tramwaju.

Co ważne, aplikacja Urbancard dostępna będzie dla urządzeń, pracujących pod kontrolą systemu Android, iOS i Windows. Na razie jej w sklepach jeszcze nie widzę, ale najpewniej zostanie udostępniona w dniu oficjalnego startu nowego systemu, tj. 8 marca 2018 roku. Pasażerowie za bilety zapłacą kartą płatniczą, szybkim przelewem internetowym, BLIK-iem lub/i portfelem Masterpass.

Serwis źródłowy zastanawia się, co po debiucie Urbancard stanie się ze SkyCash, czy nadal możliwe będzie kupowanie biletów przez tę aplikację, lecz ani w Mennicy Polskiej, ani w SkyCash nie udzielono mu jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Skoro jednak w takich Kielcach działają obok siebie trzy systemy (SkyCash, mPay i moBILET), to może i we Wrocławiu da radę.

Polecamy również:

Wrocławskie autobusy i tramwaje od 8 marca będą miały kasowniki z opcją płacenia kartą i smartfonem

*zdjęcie tytułowe nie przedstawia komunikacji miejskiej we Wrocławiu, ma jedynie charakter poglądowy

Źródło: Cashless

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona