Wrocław ma teraz łatwiej - wprowadzane są szybkie płatności za abonamenty parkingowe | Tabletowo.pl

Wrocław ma teraz łatwiej – wprowadzane są szybkie płatności za abonamenty parkingowe

Dołącz do dyskusji 0

Do tej pory, żeby wykupić abonament parkingowy we Wrocławiu, trzeba było wysłać osobny przelew z konta na rzecz Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Od teraz czynność ta będzie znacznie bardziej wygodna. Do ZDiUM trafiają e-płatności.

Opłatę można teraz uiścić online, odwiedzając stronę wroclaw.e-abonamenty.pl. Wybieramy spośród kilku stref, które decydują o wysokości naszego abonamentu i określamy, na jak długo jest on nam potrzebny. Kalkulatory przeliczają to wszystko i podają kwotę.

Opłatę można uiścić w różny sposób – przez Pay by link (przekierowywani jesteśmy wtedy na stronę bankowości elektronicznej naszego banku) czy BLIK. Na razie nie można płacić kartami Visa i MasterCard, ale to ma się wkrótce zmienić.

Po sfinalizowaniu transakcji użytkownik może pobrać kartę abonamentową w formie pliku PDF, a następnie umieścić ją za szybą samochodu.

Jak wypowiada się Krzysztof Ambroziak, odpowiedzialny za rozwój Płatności Online Blue Media dla sektora publicznego, czyli operatora finansowego e-płatności, „Wrocław jest drugim miastem, które wprowadziło e-płatności za abonamenty parkingowe. W Szczecinie rozwiązanie zostało wdrożone w październiku 2017 roku i spotkało się z pozytywnym odbiorem mieszkańców. Już teraz większość szczecińskich kierowców płacąc za abonament wybiera szybkie płatności”.

Skoro w Szczecinie zakup abonamentów parkingowych przez internet się przyjął, a we Wrocławiu zaczyna to być nowym standardem, należy się spodziewać, że e-płatności będą dostępne za niedługo również w innych miastach.

źródło: Blue Media, ZDiUM Wrocław

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona