Wraz z Xiaomi Mi5 poznamy 6-calowego Mi5 Plus?

Spekulacje dotyczące tegorocznego flagowca Xiaomi nasilają się. Aktualnie mówi się, że Mi5 ma zostać zaprezentowany dwanaście miesięcy po Mi4, czyli w lipcu. Ale zwolenników dużych ekranów może ucieszyć inna informacja. Otóż wiele wskazuje na to, że wraz z Mi5, chińska firma pokaże światu jego większą wersję, mianowicie Mi5 Plus.

Z wcześniejszych przecieków wiemy, że Mi5 ma mieć wyświetlacz o przekątnej 5,2″ (i rozdzielczości najprawdopodobniej Quad HD). Mi5 Plus z kolei ma oferować matrycę sporo większą, bo 6-calową (również Quad HD – trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie niższą rozdzielczość w tak dużym flagowcu).

Xiaomi Mi5 Plus ma zostać wyposażony w aparat 16 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, 4GB pamięci operacyjnej RAM (coraz częściej stosowane, a zaczęło się od… Asusa Zenfone 2) oraz 32GB pamięci wewnętrznej. Za jego działanie będzie odpowiadał najprawdopodobniej Qualcomm Snapdragon 810.

Jestem bardzo ciekawa czym tym razem zaskoczy nas największy dostawca smartfonów w Chinach. Xiaomi już nie raz pokazało, że potrafi stworzyć świetny sprzęt i sprzedawać go w rozsądnych cenach. Mam nadzieję, że w przypadku nadchodzących Mi5 i Mi5 Plus będzie podobnie.

Jak wspomniałam, ich premiera spodziewana jest w lipcu.