World Zombination – tabletowa strategia z Zombie w roli głównej

Żywe trupy, we wszelkich możliwych kształtach, rozmiarach i formach, dawno już stały się swoistymi ikonami popkultury. Nikogo nie dziwi więc stale rosnąca lista filmów, komiksów, książek i gier poświęconych tematyce Zombie. World Zombination, jak łatwo wywnioskować po tytule, jest kolejną z nich.

Najnowsza produkcja studia Proletariat przenosi nas do świata, w którym ludzkość wyraźnie przegrywa globalne starcie z legionami nieumarłych. Podczas gdy hordy wygłodniałych kreatur chodzą bezmyślnie po ulicach pustosząc miasto, ostatnie niedobitki naszej rasy kryją się w ruinach, walcząc o przeżycie i próbując odnaleźć sposób na uratowanie świata. World Zombination pozwala nam wcielić się w obie strony konfliktu, a od podjętego przez nas wyboru zależeć będzie główny trzon mechaniki rozgrywki. Kierując hordami zombie skupimy się głównie na ataku, natomiast wcielając się w ludzi naszym zadaniem będzie obrona strategicznych pozycji. W obu przypadkach możemy stanąć do walki zarówno z komputerem, jak i z innymi graczami. Wszystko to okraszono zaś dość przyjemną dla oka, choć nie wyróżniającą się niczym specjalnym grafiką.

Reklama

Gra World Zombination dostępna jest do pobrania za darmo (mikropłatności) w sklepie z aplikacjami App Store. W ciągu najbliższych miesięcy dołączą do niej wersje na systemy Android, Windows i OS X.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id680624697″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button]