WordPress na Androida ze znaczną aktualizacją

WordPress na Androida z dużą aktualizacją: ważne nowości i zmieniony interfejs

WordPress na Androida

Jeśli Waszymi stronami internetowymi/blogami zarządzacie dzięki WordPressowi i często zdarza Wam się zaglądać do panelu administratora z poziomu urządzeń mobilnych z Androidem, mam dla Was bardzo dobrą wiadomość. Ekipa odpowiedzialna za ten system zarządzania treścią udostępniła dziś dużą aktualizację aplikacji na Androida, która wnosi sporo nowości i ulepszeń.

Dotychczas, gdy uruchamialiśmy mobilnego WordPressa, naszym oczom ukazywał się kafelkowy spis dostępnych opcji (nowy wpis, nowa strona, quick photo, quick video, wpisy, strony, komentarze, ustawienia, dashboard i statystyki). Wreszcie postanowiono zrezygnować z tego rozwiązania na rzecz, moim zdaniem, bardziej przyjaznego interfejsu, czyli menu w postaci pionowej belki z lewej części ekranu, do której dostęp mamy w każdym momencie poruszania się po aplikacji. To właśnie tu, pod ręką, mamy wymienione wcześniej opcje plus dwie nowości.

Do nowości zaliczają się dwie pozycje: tablica i widok strony (View Site). Pierwsza z nich pozwala na przejście do panelu administratora WordPressa znanego z desktopowej wersji tego CMS, z kolei druga – otwiera zarządzaną przez nas stronę internetową. Dodatkowo został dodany tzw. Action Bar, ułatwiający nawigację po aplikacji.

Zdecydowanie jest to zmiana w bardzo dobrym kierunku. Jeśli korzystacie z mobilnego WordPressa, naprawdę polecam zaktualizowanie aplikacji – zmiany są znaczące i zauważalne są gołym okiem. Co ważne – bardzo przydatne użytkownikowi. O to chodzi! Program oczywiście jest darmowy i znajdziecie go w Google Play.

WordPress na AndroidaWordPress na Androida

WordPress na AndroidaWordPress na Androida

WordPress na Androida

źródło