WordPress 2.0 for Android. Blogowanie na urządzeniach mobilnych jeszcze nigdy nie było takie łatwe - Tabletowo.pl
Ważne

WordPress 2.0 for Android. Blogowanie na urządzeniach mobilnych jeszcze nigdy nie było takie łatwe

Tabletowo.pl WordPress 2.0 for Android. Blogowanie na urządzeniach mobilnych jeszcze nigdy nie było takie łatwe Aplikacje Nowości

Kto bloguje, ten wie, że wena potrafi zaskakiwać w najmniej odpowiednich momentach, np. w pociągu czy na nudnym wykładzie. Wiele osób z przyjemnością sięgnęłoby wtedy za „pióro” i napisało nową notkę, ale umówmy się – edytowanie nowych wpisów na blogu przy pomocy telefonu czy nawet tabletu do najwygodniejszych nie należy. Tymczasem, po powrocie do domu i wygodnym ulokowaniu się w ulubionym fotelu, z kubkiem herbaty w ręku i laptopem na kolanach, często po wenie nie zostaje nic.

Z pomocą przychodzą nam aplikacje, takie jak WordPress, który ostatnio został zaktualizowany do wersji 2.0 i udostępniony w Android Market (wkrótce także Amazon Appstore). A jakie czekają nas w tej wersji nowości?

Przede wszystkim nowy ulepszony interfejs – bardziej intuicyjny, lepiej przystosowany do „dotykowego” charakteru pracy na smartfonie czy tablecie. Dzięki nowemu dashboardowi uzyskamy szybszy i łatwiejszy dostęp do wszystkich najczęściej używanych funkcji bloga, a także pasek zadań, pozwalający m.in. na sprawne przełączanie się między blogami czy odświeżanie ich zawartości.

Poprawiono również edycję postów, ułatwiając dodawanie linków, filmów czy zdjęć i wprowadzając szereg zmian usprawniających edycję tekstu.

Najważniejsze jednak, z naszego punktu widzenia, jest to, iż twórcy aplikacji szczególną uwagę poświęcili tabletom, by ich dzieło było jak najlepiej przystosowane do ekranów naszych urządzeń – zarówno 7 i 10-calowych. Bardzo miło z ich strony :)

Do (wirtualnych) piór rodacy!

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona