Inteligentny portfel? Czemu nie! Właśnie debiutuje już druga generacja Woolet 20

Inteligentny portfel? Czemu nie! Właśnie debiutuje już druga generacja Woolet

Inteligentne może być – dosłownie – wszystko. Dlaczego by więc nie portfel? No właśnie. I dlatego też na rynku debiutuje Woolet 2.0, czyli druga generacja inteligentnych portfeli z polskim rodowodem. Co więcej, jeden z nich testuje już dla Was Kasia.

Marka Woolet to start-up, wywodzący się z Polski. Dokładnie dwa lata temu, w marcu 2015 roku, przedstawiła światu pierwszą generację swoich inteligentnych portfeli i rozpoczęła kampanię na KickStarterze. Okazała się ona ogromnym sukcesem – projekt pozyskał ponad 332 tysiące dolarów (wsparło go 2627 osób z całego świata).

Teraz Woolet prezentuje już drugą generację swoich inteligentnych portfeli. Tym razem będą one jednak sprzedawane w „tradycyjny” sposób, poprzez oficjalny sklep producenta. W ofercie są dwa modele: Woolet 2.0Woolet Travel XL 2.0. Pierwszy z nich pomieści cztery karty płatnicze, choć istnieje możliwość zwiększenia pojemności poprzez dodatkowy „slot”, dzięki czemu można wsadzić do niego jeszcze dokumenty tożsamości lub kolejne karty. W drugim z kolei zmieści się sześć kart oraz większe „papierki” (jak paszport czy banknoty). Jest też minidługopis. Oba mają natomiast także kieszeń na monety oraz pokryty 24-karatowym złotem ozdobny pin i uszyte są z wysokiej jakości, naturalnej skóry.

Inteligentny portfel? Czemu nie! Właśnie debiutuje już druga generacja Woolet 21
Woolet Travel XL 2.0

No dobrze, ale dlaczego portfel jest inteligentny? Bowiem dzięki wszytemu modułowi Bluetooth LE łączy się w czasie rzeczywistym ze smartfonem właściciela i przypomni, jeżeli użytkownik go zapomni. Jeśli zaś go zgubi, to w dedykowanej aplikacji wskazane zostanie ostatnie miejsce, gdzie się znajdował. Można też uruchomić sygnał dźwiękowy o mocy 90 decybeli, aby łatwiej go odnaleźć. Elektronikę zasila bateria, którą ładuje się bezprzewodowo w standardzie Qi.

Woolet 2.0Woolet Travel XL 2.0 można już kupować na oficjalnej stronie producenta. Cena pierwszego to 119 dolarów (518,22 złotych), natomiast drugiego 149 dolarów (598,57 złotych). Przy okazji przypomnę – Kasia już testuje tańszy model.

Źródło: informacja prasowa