Wkrótce premiera trzech tabletów HTC. Wśród nich Flyer z Androidem 2.3

Tablet HTC to jedna wielka tajemnica. Mimo tego, że na początku przedstawiciele tajwańskiego producenta dementowali wszelkie plotki na temat rzekomo trwających prac nad tego typu urządzeniem, my ciągle wierzyliśmy, że robią to wyłącznie dla zasady. I faktycznie. Od dłuższego czasu spodziewamy się jego premiery. Na CES 2011 się nie doczekaliśmy, wszystko jednak wskazuje na to, że inaczej będzie na MWC 2011.

Według najnowszych informacji HTC planuje na pierwszą połowę roku premierę trzech tabletów. Pierwszy z nich – o nazwie kodowej Flyer – ma trafić do sprzedaży w Stanach w marcu (a w pozostałych częściach świata w drugim kwartale roku) i pracować pod kontrolą Androida 2.3 – prawdopodobnie z możliwością aktualizacji do 3.0. Bardzo możliwe, że jest to 7-calowy Scribe, o którym krążą plotki już od dłuższego czasu.

Z kolei dwa pozostałe modele mają poczekać do czerwca i wejść na rynek już z nowszą wersją systemu – Android 3.0 Honeycomb.

Niestety, parametry techniczne HTC Flyer i pozostałych tabletów firmy nie zostały ujawnione. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż HTC na rynku telefonów komórkowych raczej nie odstawia fuszerki (przynajmniej na razie), można się więc spodziewać tego samego w boju o klienta w czasie tabletowego szaleństwa.

Cóż, pozostaje nam czekać na premierę pierwszego tabletu HTC (Flyer) na MWC 2011 (14-17 lutego). Miejmy nadzieję, że producent będzie w stanie nas pozytywnie zaskoczyć.

źródło, źródło