Meizu, podobnie, jak Xiaomi, również wzbogaci swoje portfolio o nową serię 18

Meizu, podobnie, jak Xiaomi, również wzbogaci swoje portfolio o nową serię

Bardzo dokładnie widać rywalizację pomiędzy Xiaomi i Meizu. Ten pierwszy w ostatnim czasie sukcesywnie rozbudowuje swoje portfolio nie tylko o nowe pozycje, ale i całe serie (Mi Max, Redmi Pro). Najwyraźniej Meizu nie zamierza się temu biernie przyglądać i również szykuje coś zupełnie nowego.

Meizu M1 E – pod taką nazwą zadebiutować ma kolejny smartfon Chińczyków. Co ciekawe, niektórzy twierdzą, że literka E oznacza, że na jego pokładzie znajdzie się tegoroczny, flagowy procesor Samsunga, czyli Exynos 8890. Niestety nie potwierdzają tego zdjęcia, na których wyraźnie widać, że Meizu w tym modelu zastosowało ośmiordzeniowego MediaTeka Helio P10 z układem graficznym Mali-T860 MP2.

Na ekranie Meizu M1 E widać też informacje o wyświetlaczu o rozdzielczości Full HD (1080×1920), 3GB RAM i aparacie głównym 13 Mpix. Z kolei w kwestii wersji oprogramowania nie ma zgodności – na jednym zdjęciu doszukać się można Androida 6.0 Marshmallow, zaś na drugim Flyme OS 5.2.1.0, bazującego na YunOS 5.1.1.

Wszelkie wątpliwości powinny zostać rozwiane 10 sierpnia. Wtedy najprawdopodobniej Meizu zaprezentuje M1 E, razem z pierwszym swoim smartwatchem.

Źródło: AndroidPure, GizmoChina, GizmoChina